6dn.5godz.50min.

CD Llosetense – FC Barcelona B: Powrót na ścieżkę zwycięstw (0:2)

FC Barcelonie B w końcu udało się zwyciężyć. Po porażkach z Lleidą i Reus i przerwaniu dobrej passy, Barça B pokonała CD Llosetense na wyjeździe. Podczas tego spotkania zadebiutowali Rafa Mújica i Enric.

Od pierwszych chwil FC Barcelona szukała okazji do strzelenia gola. Piłkarze Gerarda Lópeza kontrolowali mecz i grali inteligentnie. Ich dobra gra była widoczna zwłaszcza przed golem na 1:0, którego zdobył Ros (30″).

Już w kilku wcześniejszych akcjach Blaugrana mogła otworzyć wynik – w 9. minucie Xemi wykonał strzał z dystansu, który mógł zaskoczyć Minge, a 4 minuty później strzelał Samper. Również Ortolá mógł popisać się dobrą obroną, kiedy 16. minucie Nico Baleani strzelał na bramkę Barcelony.

W 40. minucie Xemi musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji, a po przerwie zawodnicy Llosetense postanowili wyrównać wyniku, co trochę utrudniło grę Barcelonie. Akcja Regisa z 59. minuty była najlepszą dla gospodarzy by zremisować.

Barça jednak nie chciała stracić tutaj punktów, więc przypieczętowała wynik, a dokładnie zrobił to Perea, który posłał piłkę do bramki po podaniu od Mújici (83″). Dzięki temu zwycięstwu rezerwy Barcelony mają na swoim koncie 44 punkty i zajmują ósme miejsce w grupie 3 Segunda División B.

CD Llosetense 0:2 FC Barcelona B

CD Llosentense: Mingo, Campins, Javi Ramos (Bedri 74’), Mairata, Lirola (Regis 45’), Cristian, Héctor, Alomar, Joan Salvà, Nico Baleani (Miguel 55’), Jaume Pol

FC Barcelona B: Ortolá, Palencia, Quinti, Ros, Borja López, Samper, Xemi (Godswill 41’), Gumbau, Salva Chamorro, Perea (Enric 88’), Cámara (Rafa Mújica 81’)