4dn.7godz.34min.

CE Sabadell – FC Barcelona B: Utrata Pucharu Katalonii (2:0)

Barça B poległa w finale Pucharu Katalonii rozgrywanym w Sabadell. CE Sabadell pokonało Barcelończyków dwoma golami i nie dopuściło do wyrównania przez nich wyniku.

Podczas pierwszej połowy meczu została uczczona pamięć Johana Cruyffa. W 14. minucie spotkania gra została przerwana i zawodnicy oraz publiczność oddali cześć Holendrowi.

Sam mecz nie układał się dobrze, bo już w 20. minucie Gerard López musiał dokonać zmian, gdyż dwóch jego zawodników doznało urazów – Dani Romera i Cámara. Na ich miejsce na boisku pojawili się Chomorro i Ros. To jednak nie zdekoncentrowało Barçy, która w mniej niż 10 minut stworzyła sobie cztery dobre okazje, z czego raz piłka trafiła w słupek.

Po tym mecz się zmienił i akcje wykonywane były na obie bramki. Jednak nadal to Barcelona była bliższa prowadzeniu. W zasadzie, Chomorro strzelił gola, jednak został on anulowany, gdyż zawodnik znajdował się na spalonym.

Gole, które odebrały trofeum

Mimo dobrych okazji Blaugrany, w drugiej połowie to zawodnicy Sabadell wyszli na prowadzenie. Sandro, wchodząc z drugiej linii strzelił prosto do bramki, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Gol ten jednak nie zniechęcił Barçy B, która wciąż dominowała. Bramka wyrównawcza jednak nie przychodziła, więc Gerard López postanowił wprowadzić na boisko Roberta Gonçalvesa, dla którego był to debiut.

Zagrożenie ze strony gospodarzy w samej końcówce spotkania objawiało się głównie w postaci kontrataków. Tak między innymi zostało przypieczętowano ich zwycięstwo, kiedy to Forgas strzelił na 2:0, zapewniając swojej drużynie Puchar Katalonii. Następny mecz Barça B zagra w Badalonie (3. kwietnia, 17:00).

CE Sabadell 2:0 FC Barcelona B

CE Sabadell: Sergi, Pastells (Forgas 84″), Valentín, Alcañiz, Agustín, Yeray, Pirulo (Agus 61″), Adri (Pol 79″), Manel (Bruno, min 61), Sandro (Eloy 61″), Marc Fernández (Batanero 73″).

FC Barcelona B: Ortolá, Godswill (Palencia 75″), Moisés (Carbonell 58″), Fali (Robert G. 58″), Gumbau, Samper, Mujica, Kaptoum, Dani Romera (Chamorro 15″), Perea (Quinti 43″), Cámara (Ros 20″).

1:0 Sandro 51″

2:0 Forgas 90″

Źródło: FCBarcelona.es

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30