2dn.15godz.7min.

FC Barcelona B – Reus Deportiu: Walka aż do końca (1:2)

Barça B poległa na Miniestadi 1:2 po meczu z Reus Deportiu, w którym zagrała lepiej niż goście, zwłaszcza w drugiej połowie, jednak to nie wystarczyło by wygrać.

Barça B podeszła do tego meczu z chęcią wygrania, zwłaszcza że w ostatnim spotkaniu przegrała w Lleidzie. Na początku żadna z drużyn nie kontrolowała gry. Barcelona nie ryzykowała za mocno, a Reus również nie chciało przejąć inicjatywy. Pierwsze okazje bramkowe dla Blaugrany można było już jednak oglądać w 5. minucie (Dani Romera) i 10. (Borja López). Jednak pierwsza połowa nie obfitowała w wiele okazji, a za to była popisem arbitra, który szybko pokazał cztery żółte kartki i odesłał Gerarda Lópeza na trybuny za protesty po zaledwie 20 minutach spotkania.

Po 30 minutach, Samper miał dobrą okazję po strzale zza pola karnego, który jednak nie przyniósł bramki. W momencie, kiedy wydawało się, że na przerwę obie drużyny zejdą z bezbramkowym remisem, przeciwnicy zdobyli dwa gole, przy których Ortolá nie miał nic do powiedzenia.

Walka aż  do końca

W drugiej połowie na boisku pojawili się Xemi i Chamorro, zmieniając Faliego i Moisésa, którzy w pierwszej połowie obejrzeli żółte kartki. Mając korzystny wynik, goście zamknęli się w obronie i uniemożliwiali grę Blaugranie, która starała się ze wszystkich sił i próbowała stworzyć sobie wiele okazji, jednak czas był przeciwko niej.

Barcelonie udało się strzelić gola kontaktowego, kiedy Cámara dośrodkował z rzutu wolnego i trafił w Dinisa, zawodnika gości, a piłka wpadła do bramki. Barça B wierzyła jeszcze w remontadę, od tamtego momentu kontrolując grę i mając większe posiadanie piłki. Dobre okazje na wyrównanie mieli Romera i Palencia, jednak brak szczęścia i dobra postawa w obronie gości skutecznie to uniemożliwiały. Strzał po rzucie wolnym wykonanym przez Pereę był ostatnią dobrą okazją Barcelony, która ostatecznie przegrała to spotkanie i nie podtrzymała dobrej passy na Miniestadi.

FC Barcelona B 1:2 Reus Deportiu

FC Barcelona B: Ortolá, Godswill, Moisés (Xemi 45 „), Fali (Chamorro 45”), Tarín (Palencia 51 „) Borja López, Kaptoum, Samper, Dani Romera, Perea, Cámara.

Reus Deportiu: Edgar Badia, Alberto, Angel, Dinis, Olmo, López Garay (Rafa García 57 „), Haro, Ramón, Edgar Hernández (Cassamá 87”), Vitor (Fran 80 „), Alex Colorado.