18.07.2024, g. 19:00
TCL - LoL
Dark Passage blank vs Besiktas
Do meczu pozostało:
2dn.8godz.28min.
12.70 X0.00 21.39 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

FC Barcelona wyceniła Bartrę na 12 milionów euro

FC Barcelona wyceniła Bartrę na 12 milionów euro

Marc Bartra nie znajduje uznania w oczach Luisa Enrique, co odbija się na niewielkiej liczbie jego występów. To wszystko powoduje, że coraz bardziej prawdopodobne jest jego odejście, a Barcelona ustaliła już jego cenę.

Sport przekonuje, że przyszłość Bartry jest poza Camp Nou. Zawodnik wypadł ze składu Luisa Enrique i nosi się z zamiarem odejścia latem. Agenci piłkarza spotkali się z przedstawicielami klubu, aby wyjaśnić sytuację tak małej liczby jego występów. Obie strony doszły do wniosku, że zawodnik nie może się poddawać i grać dobrze kiedy będzie miał ku temu okazję. Może się jeszcze okazać potrzebny zespołowi, a nawet jeśli nie, to dobrymi występami może wywalczyć sobie transfer do dobrego zespołu.

Barcelona jasno postawiła sprawę i nie kryje, że wysłucha ofert z innych klubów, które nie będą niższe niż 12 milionów euro. Barça planuje zakup klasowego obrońcy latem i mimo klauzuli odstępnego wynoszącej 50 milionów euro, klub rozważy już tak niskie oferty. W razie ewentualnego transferu, klub chce mieć też zagwarantowane w nowym kontrakcie prawo do pierwszeństwa dla przyszłego odkupienia zawodnika. Nikt nie wątpi w umiejętności Bartry, ale to po prostu nie jego czas.

Obecny sezon nie jest dla Bartry łatwy. Zawodnik postanowił zostać w klubie po tym jak rok temu nie otrzymał żadnych interesujących propozycji transferu. Piłkarz rozmawiał z Luisem Enrique i wie, że musi rywalizować o miejsce w składzie z czterema innymi obrońcami, co okazało się trudnym zadaniem. Co prawda Marc rozegrał na boisku kilka spotkań, ale nigdy nie mógł wziąć udziału w meczu z poważnym rywalem. Obecnie jest jednym z najrzadziej wybieranych do składu piłkarzy.

Bartra już w styczniu miał ofertę z Fiorentiny, ale Luis Enrique nie pozwolił na transfer, gdyż nie chciał komplikować sytuacji kadrowej w obecnym sezonie. Wszystko jednak będzie możliwe latem, ale dużo zależy też od postawy Fiorentiny. Bartra chce grać w zespole, który zagra w następnym sezonie w Lidze Mistrzów, więc Fiorentina musi zakończyć sezon wysoko.

Zespoł z Premier League także pytały o naszego obrońcę, jednak te mocniejsze zazwyczaj na tym poprzestawały. Powód – zawodnik rzadko gra. Interesował się nim nawet Manchester United, ale na tym koniec. Innym rozwiązaniem jest transfer do Tottenhamu. Ostatnią opcją jaką sam Bartra były zainteresowany jest przejście do FC Porto.

Źródło: Sport.es

mainXX:/2016/03/fc-barcelona-wycenila-bartre-na-12-milionow-euro/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.