03.03.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Athletic Bilbao vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
3dn.20godz.54min.
12.62 X3.50 22.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Luis Enrique: Dziedzictwo Cruyffa będzie kontynuowane

Luis Enrique: Dziedzictwo Cruyffa będzie kontynuowane

Członkowie pierwszego zespołu udali się dziś na Camp Nou, by w specjalnie przygotowanym do tego miejscu oddać hołd zmarłemu Johanowi Cruyffowi.

 

Kapitanowie – Andrés Iniesta i Sergio Busquets w towarzystwie pozostałych zawodników, którzy już wrócili ze zgrupowań reprezentacji oraz trenerów i prezydenta Josepa Marii Bartomeu, wiceprezyenta – Jordiego Mestre, dyrektora Javiera Bordasa, dyrektora sportowego – Roberta Fernándeza i dyrektora generalnego ds. sportu – Alberta Solera zatrzymali się na chwilę przed zdjęciem Cruyffa, by oddać mu należny hołd. Następnie wpisali się do księgi kondolencyjnej, by wyrazić swoje uznanie dla holenderskiej legendy.

Trener katalońskiego klubu – Luis Enrique mówił natomiast o znaczeniu Johana Cruyffa w historii FC Barcelony. „Niesamowite jest widzieć zdjęcie Johana przy wejściu, bo on zawsze był kimś bardzo imponującym. To ogromna strata, jednak on pozostawił po sobie wspaniałe dziedzictwo, które będzie kontynuowane. Będziemy je kontynuować i ulepszać”, powiedział.

„Jeśli mówimy o Cruyffie, to mówimy o futbolu w najlepszym wydaniu – o zawodniku, który był jednym z najlepszych piłkarzy wszech czasów oraz trenerze, który wiele dokonał, nie tylko zdobywając tytuły. To wielka strata dla futbolu i Barçy. W takich chwilach powinniśmy być bliżej rodziny, bo to osoba, o której zawsze będziemy pamiętać. Niech spoczywa w pokoju”, dodał Luis Enrique.

Źródło: FCBarcelona.cat / Sport.es

Lech Kursy

Brak spotkań

Kursy na mecze FC Barcelony

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2016/03/luis-enrique-dziedzictwo-cruyffa-bedzie-kontynuowane/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.