3dn.20godz.11min.
11.33 X5.25 29.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

MSN daje awans. FC Barcelona – Arsenal Londyn 3:1

Na Camp Nou przyjechał Arsenal na rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów. Kanonierzy mieli sprawić dobre wrażenie, a Barcelona pewnie przypieczętować awans. I tak się stało. Barça wygrała 3:1, a gole strzelali Neymar, Suárez i Messi.

Rewanżowe spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy chcieli pokazać, że przedwcześnie skazano ich na porażkę. Barcelona została zepchnięta do obrony, lecz udało im się szczęśliwie wyjść spod naporu Kanonierów. Z upływem czasu gospodarze przejmowali większą kontrolę nad spotkaniem. W 16. minucie Dumę Katalonii na prowadzenie mógł wyprowadzić Leo Messi, lecz przegrał pojedynek z Danielem Ospiną. Trzy minuty później Kolumbijski bramkarz miał mniej szczęścia. Barça ruszyła z kontrą, Luis Suáreza zagrał do Neymara, który był górą w starciu s bramkarzem przyjezdnych.

W kolejnych minutach pierwszych połowy Barcelona zdominowała rywala. Arsenal swój pomysł na grę sprowadzał do kontrataków, które kilka razy mogły zakończyć się powodzeniem. Londyńczycy mogli otrzymać nawet rzut karny, lecz sędzia nie dopatrzył się przewinienia Mascherano na Iwobim.

Arsenal wyszedł na drugą część gry tak jak na pierwszą. Szarże Kanonierów szybko przyniosły skutek. W 51. minucie w jednej z akcji ofensywnych piłkę otrzymał stojący przed polem karnym Mohammed Elneny, który mocnym strzałem nie dał żadnych szans ter Stegenowi.

Gra była wyrównana. Obie ekipy wymieniały się ciosami. W 65. minucie Barcelona zadała najboleśniejszy. Dani Alves dośrodkował piłkę w pole karne na Luisa Suáreza, który efektownym wolejem umieścił piłkę w siatce.

Arsenal stracił już wszelkie nadzieje na awans. Obie drużyny pewne ostatecznego rozstrzygnięcia dwumeczu wyczekiwały ostatniego gwizdka arbitra. Gospodarze kontrolowali przebieg gry i spokojnie budowali kolejne akcje. W 88. minucie trio MSN przeprowadziło kolejną w historii swojej działalności świetną akcję. Zakończył ją Leo Messi, w a jakże, podcinką nad bramkarzem, przypieczętowując awans.

FC Barcelona – Arsenal Londyn 3:1