2dn.18godz.15min.

Trzy punkty jadą na Camp Nou. Eibar SD – FC Barcelona 0:4

Zespół Barcelony przybył na Ipurua na mecz z Eibar. Barça odniosła pewne zwycięstwo 4:0, dzięki dwóm trafieniom Leo Messiego i po jednym Munira oraz Luisa Suáreza.

Barcelona dobrze zaczęła dzisiejsze spotkanie. Już w 8. minucie podopieczni Luisa Enrique mogli cieszyć się z pierwszej bramki. Leo Messi zagrał świetną piłkę do będącego na prawej stronie Luisa Suáreza, a ten dograł futbolówkę wzdłuż bramki do Munira, który nie mógł nie trafić z trzech metrów.

Po strzelonym golu Barcelona miała ogromną przewagę nad Eibar, lecz nie potrafili strzelić drugiego gola. Gospodarze z kolei, co jakiś czas zapędzali się pod bramkę Claudio Bravo, lecz jedyne, co zdołali ugrać to rzut rożny.

Goręcej zrobiło się w końcówce, kiedy Baskowie z animuszem ruszyli do odrabiania strat. Na kilka minut Duma Katalonii była zamknięta na własnej połowie, lecz ostatecznie wyszli obronną ręką spod naporu drużyny Eibar. Mistrzowie Hiszpanii oczywiście nie byliby sobą, gdyby nie odpowiedzieli rywalom. W 42. minucie Leo Messi skarcił zespół Mendilibara. Argentyńczyk przeprowadził charakterystyczny dla siebie rajd, który zwieńczył swoim 20. trafieniem w tym sezonie w La Liga.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Barcelona dominowała, lecz z jej przewagi nie wynikało nic konkretnego. Przez długi czas oglądaliśmy dość nużące spotkanie. Na kolejną bramkę trzeba było czekać 20. minut. Leo Messi kręcił w polu karnym Ramisem, aż w końcu obrońca Eibar powstrzymał Argentyńczyka zagrywając ręką. Arbiter bez cienia wątpliwości podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Messi, który pokonał bramkarza pewną podcinką.

W 84. minucie swoją bramkę dołożył Luis Suárez. Claudi Bravo zagrał długą piłkę do Sergiego Roberto, który zagrał ją Urugwajczykowi. Ten poradził sobie z pilnującym go obrońcą i mocnym, płaskim strzałem na drugi słupek pokonał golkipera gospodarzy.

SD Eibar – FC Barcelona 0:4

0:1 – 8″ Munir

0:2 – 42″ Messi

0:3 – 76″ Messi(k)

0:4 – 84″ Suárez

Eibar: Capa; Pantić, Ramis, Juncà; Dani García, Radosević, Escalante; Adrián, Sergi Enrich (90″ Inui), Borja Bastón (68″ Berjón).

Barcelona: Bravo; Alves, Piqué (80″ Vermaelen), Mascherano, Alba; Busquets (80″ Bartra), Rakitić, Arda Turan (80″ Roberto); Messi, Suárez, Munir.

29/04/2024 21:00