4dn.13godz.28min.
11.36 X4.75 28.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Tylko remis. Villarreal CF – FC Barcelona 2:2

Barcelona przyjechała na El Madrigal na mecz z Villarreal. Spotkanie, mimo prowadzenia 2:0 do przerwy zakończyło się remisem 2:2. Bramki dla Barçy strzelali Ivan Rakitić i Neymar.

Lepiej dzisiejsze spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszych minutach mieli dwie, świetne okazje do wyjścia na prowadzenie. W obu przypadkach „Żółtej Łodzi Podwodnej” niewiele zabrakło do szczęścia. Goście byli w stanie odpowiedzieć niecelnym strzałem Ivana Rakiticia.

Ten sam piłkarz nie pomylił się jednak w 20. minucie. Leo Messi zagrał piłkę w pole karne z rzutu wolnego, a defensywa Villarreal wybiła futbolówkę pod nogi Chorwata, który strzelił swoją piątą bramkę w tym sezonie ligi hiszpańskiej.

Przez dłuższy czas lider La Liga męczył się z obroną zespołu trenera Marcelino. Pod koniec pierwszej połowy Leo Messi zagrał świetną piłkę do Neymara, a ten minął wychodzącego bramkarza, który faulem powstrzymał napastnika Barçy. Sędzia nie miał wątpliwości dyktując rzut karny, który wykonał sam poszkodowany. Brazylijczyk sprytnym strzałem podwyższył wynik na 2:0.

Po przerwie, obie drużyny prowadziły dość wyrównaną grę. Barcelona częściej była przy piłce, lecz nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Villarreal natomiast swoich szans szukał w grze z kontrataku. Gospodarze szukali bramki kontaktowej i znaleźli ją w 57. minucie. Świetną indywidualną akcję przeprowadził Denis Suárez, który oddał strzał, lecz poradził sobie z nim Bravo. Chilijczyk nie mógł jednak nic już zrobić wobec dobitki Bakambu i gospodarze mogli cieszyć się z bramki.

Villarreal dalej napierał na obronę przyjezdnych i kilka minut po zdobyci bramki, mogli świętować kolejną. Gospodarze mieli rzut rożny, a piłka wrzucona w pole karne trafiła w Jérémy”ego Mathieu, który nieszczęśliwie skierował futbolówkę do bramki. Barcelona starała się ponownie wyjść na prowadzenie, lecz spełnienie tego zadania uniemożliwiał im Asenjo, który między słupkami spisywał się fenomenalnie.

Villarreal CF – FC Barcelona 2:2