04.06.2023, g. 19:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
6dn.5godz.3min.
11.50 X3.00 21.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

19 rzutów karnych dało zaledwie 1 punkt Barçy

19 rzutów karnych dało zaledwie 1 punkt Barçy

Jedynie rzut karny strzelony przez Neymara na El Madrigal pozwolił zdobyć jeden punkt, w meczu zremisowanym z Villarreal. Co więcej 7 karnych zostało zmarnowanych.

La Liga powoli dobiega do końca, o tytuł wciąż walczą trzy zespoły: Barça, Atlético Madryt i Real Madryt. W związku ze zbliżającym się końcem, coraz częściej pojawiają się teorie o tym komu sędziowie pomogli najbardziej. Barça otrzymała 19 rzutów karnych w ciągu 35 kolejek ligowych. Warto jednak dodać, że 19 karnych przełożyło się zaledwie na jeden punkt z 82, które ma obecnie na swoim koncie Duma Katalonii.

Niektóre media twierdzą również, że 7 spośród 19 rzutów karnych nie powinny być podyktowane. Jest jednak dyskusja, w które trudno być obiektywnym. Dlatego w przedstawionym raporcie Mundo Deportivo pokazuje jedynie, że rzuty karne miały bardzo znikomy wpływ na klasyfikację, ponieważ dały zaledwie jeden punkt.

Przyczyny są różne: 7 z rzutów karnych było niewykorzystanych, pozostałe które zostały trafione były zdobyte w przypadku meczów wygranych przez Barçę większą liczbą bramek niż jedną. Jedyny decydujący karny miał miejsce na El Madrigal, gdzie wykorzystany karny pozwolił ostatecznie zremisować z drużyną Villarreal 2:2.

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2016/04/19-rzutow-karnych-dalo-zaledwie-1-punkt-barcy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.