04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.10godz.44min.
12.55 X3.80 22.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Abelardo: Barcelona to mój drugi dom

Abelardo: Barcelona to mój drugi dom

Były zawodnik FC Barcelony – Abelardo wraca do stolicy Katalonii tym razem jako trener Sportingu. Przy tej okazji udzielił wywiadu dla Mundo Deportivo.

„W Barcelonie nauczyłem się bardzo wielu rzeczy, bo miałem wspaniałych trenerów takich jak Cruyff, Robson, Van Gal i Serra Ferrer. Ponadto dzieliłem szatnię z wspaniałymi zawodnikami jak Figo, Ronaldo czy Romario. Mam dobre stosunki z osobami z klubu i ogólnie z Katalonii. To mój drugi dom”, powiedział Abelardo.

„Najlepszym wspomnieniem z Camp Nou było moje pierwsze spotkanie. A najgorsze? Nie mam takiego, bo zawsze cieszyłem się z możliwości przebywania na stadionie i w jego otoczeniu”, przyznał trener Sportingu.

Luis pracuje z bardzo wykwalifikowanymi ludźmi, ale w futbolu nigdy nic nie wiadomo. Teraz jestem tutaj, w Gijón, choć oczywiście, że nie miałbym nic przeciwko współpracy z nim. Jesteśmy przyjaciółmi”, stwierdził.

Barcelona to mój drugi dom, a Luis Enrique to mój wielki przyjaciel. Ale teraz moim marzeniem jest, aby rozwój Sportingu w Primera. Zobaczymy, jak wszystko potoczy się w przyszłości”, dodał trener.

„Halilović dał nam ważną rzecz, jaką są bramki. To zawodnik, który jest świetnie wyszkolony technicznie, ale musi być bardziej intensywny we wszystkich aspektach”, odpowiedział, zapytany o rozwój Halilovicia w Sportingu.

„Luis Enrique zdecyduje pod koniec sezonu, czy chce go w Barcelonie. Ja tu nie mam nic do powiedzenia”, przyznał Abelardo.

Barcelona to nie tylko Messi, który dla mnie jest najlepszym piłkarzem wszechczasów. Ta drużyna ma wiele innych mocnych punktów. Poza trójką wspaniałych napastników ma wielkich zawodników w obronie i środku pola. Każdy z ich zawodników jest wyjątkowy. Miło jest oglądać ich grę. Zatrzymanie Messiego nie jest niemożliwe, ale trudne”, powiedział trener.

„Wizyta na Camp Nou będzie wyjątkowa, zwłaszcza, że zmierzę się tam z moim przyjacielem Luisem Enrique”, stwierdził.

„Nie zamierzamy wiele zmieniać w stosunku do pierwszego spotkania, bo rozegraliśmy je w lutym, więc stosunkowo niedawno. My ciągle walczymy o pozostanie w lidze, a Barcelona o jej wygranie”, powiedział Abelardo.

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2016/04/abelardo-barcelona-to-moj-drugi-dom/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.