24.02.2024, g. 16:15
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Getafe CF
Do meczu pozostało:
2dn.13godz.16min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barça chce przedłużyć kontrakt z Samperem i zastanowić się nad jego przyszłością

Barça chce przedłużyć kontrakt z Samperem i zastanowić się nad jego przyszłością

Sergi Samper to jeden z najbardziej perspektywicznych młodych zawodników Barçy, dlatego klub zastanawia się nad jego przyszłością.

Barça chciałaby przedłużyć kontrakt z Sampera, który wygasa w czerwcu 2017 roku, by zachować sobie prawa dla zawodnika. Klub jednak poważnie zastanawia się nad jego wypożyczeniem, by zawodnik zebrał doświadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Barça nie wyklucza także sprzedaży zawodnika z zachowaniem opcji wykupu.

Sergi Samper z powodu kontuzji jest zmuszony pauzować do końca sezonu. Barça liczy, że zawodnik rozpocznie presezon z pierwszą drużyną i wówczas trenerzy wybiorą najlepszą dla jego przyszłości opcję. W zależności od progresji zawodnika i potrzeb pierwszego zespołu, zawodnik będzie mógł odejść drużynę do ekipy, gdzie zdobyłby więcej minut.

Już pojawiają się pierwsze informacje o klubach zainteresowanych młodym zawodnikiem, których przyciąga klauzula wykupu, wynosząca 12 milionów euro. Głównymi zainteresowanymi są kluby z Premier League, przede wszystkim Arsenal i Manchester City, który od przyszłego sezonu będzie trenowany przez Pepa Guardiolę.

Sam zawodnik, który rozpoczął swoją przygodę z Barçą od występów w drużynie Benjamín B marzy o występach w pierwszym zespole, choć wie, że będzie to bardzo trudne, bo na jego pozycji występuje Sergio Busquets, którego pozycja w zespole jest niepodważalna. Samper jednak nie zamierza się poddawać i jak na razie odrzucał oferty innych drużyn, które otrzymywał w poprzednich sezonach.

Źródło: Sport.es

mainXX:/2016/04/barca-chce-przedluzyc-kontrakt-z-samperem-i-zastanowic-sie-nad-jego-przyszloscia/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.