04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.2godz.5min.
12.55 X3.80 22.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barça może rozważyć opcję sprzedaży Neymara

Barça może rozważyć opcję sprzedaży Neymara

Przyszłość Neymara jest coraz częstszym tematem w środowisku FC Barcelony, a według angielskich mediów Barça może rozważyć nawet opcję sprzedaży Brazylijczyka.

Pomimo chęci obu stron do współpracy, odnowienie kontraktu z Neymarem może być problemem dla katalońskiego klubu, ponieważ nie jest on w stanie zagwarantować odpowiednich warunków finansowych dla Brazylijczyka.

Według brytyjskiej gazety  „The Sun”, Barça ma teraz dylemat, czy odnowić kontrakt z Neymarem. Inną opcją, która jest brana pod uwagę jest sprzedaż Brazylijczyka, która miałaby zapewnić ciągłość finansową klubu.

Przypomnijmy, że Barçę w najbliższym czasie czeka wiele wydatków związanych z budową Camp Nou. Klub jeszcze nie zdecydował się na wybór sponsora, którego logo byłoby widoczne na koszulkach oraz w nazwie stadionu. A to miałyby być dwa podstawowe źródła dochodu klubu.

Według gazety po odnowieniu kontraktu Neymar chciałby podwyższenia zarobków do 100 000 euro tygodniowo, co znacznie odbiłoby się na budżecie Barçy. Tymczasem Manchester United, który obok PSG jest głównym zainteresowanym do sprowadzenia Brazylijczyka byłby w stanie nawet potroić tę kwotę.

Źródło: Sport.es

mainXX:/2016/04/barca-moze-rozwazyc-opcje-sprzedazy-neymara/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.