FC Barcelona vs Real Sociedad
4dn.20godz.2min.
11.70 X3.60 24.75 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Klasyk na stojąco; FC Barcelona – Real Madryt 1:2

Blaugrana przegrała u siebie 1:2 z Realem Madryt i tym samym zakończyła serię 39 meczów bez porażki. Gospodarze nie potrafili wykorzystać gry w przewadze, a honorowe trafienie zaliczył Gerard Piqué.

Trzeba otwarcie przyznać, że po pierwszej połowie kibice mogli śmiało przyznać, że w ostatnich latach widzieli lepsze Klasyki. Królewscy, nauczeni doświadczeniem, grali zachowawczo i nastawiali się głównie na kontrataki. Z kolei gospodarzom brakowało pomysłu na przedarcie się przez obronę rywali.

Dobrą sytuację do zdobycia gola miał Luis Suárez, ale jej nie wykorzystał. To było zupełnie inne spotkanie od tego na Santiago Bernabéu. Pierwszego gola dopiero w 56. minucie strzelił Gerard Piqué po dośrodkowaniu Ivana Rakiticia i wydawało się, że Barcelona wróciła na właściwe tory.

Radość nie trwała jednak długo, bo w 62. minucie ładnym strzałem popisał się Karim Benzema i mieliśmy remis. Mistrzowie Hiszpanii wyglądali ospale, grali na stojąco, a piłka krążyła wolno. Gospodarze mieli duże problemy ze stworzeniem sobie sytuacji podbramkowej.

W 83. minucie z boiska wyleciał Sergio Ramos, który pracował na czerwoną kartkę przez cały mecz. Dwie minuty później Camp Nou zamarło, bo do siatki trafił Gareth Bale, ale sędzia gola nie uznał. Dopatrzył się przewinienia na Jordim Albie. Nie załamało to Królewskich, którzy wykorzystali bierność Katalończyków. Kropkę nad „i” postawił Cristiano Ronaldo i seria 39 meczów bez porażki dobiegła końca.

FC Barcelona – Real Madryt 1:2 (0:0)