6dn.11godz.19min.

Klątwy ciąg dalszy. Real Sociedad – FC Barcelona 1:0

Zespół Barcelony przyjechał dziś na jeden ze swoich  najbardziej znienawidzonych stadionów. W starciu z Realem Sociedad Barça poległa, niemal całe spotkanie goniąc wynik i przewaga nad Realem Madryt i Atlético powoli topnieje.

Goście z Katalonii mogli rozpocząć mecz w najlepszy możliwy sposób. Już w 2. minucie Sergi Roberto wyprowadził kontratak, piłka jednak tak jak w pinballu odbijała się między nogami zawodników, lecz ostatecznie trafiła pod nogi Munira, który trafił tylko w bramkarza.

Przed dzisiejszym spotkaniem dużo mówiło się o trudnościach Barcelony na Anoeta. W 5. minucie boleśnie się o tym przekonaliśmy. Piłkę na prawej stronie miał Xabi Prieto, który dośrodkował w pole karne, a tam znalazł się Mikel Oyarzabal, który głową skierował futbolówkę do bramki i było już 1:0.

Barça przez blisko pół godziny męczyła się z defensywą gospodarzy. Piłkarze z Sociedad zostali niemal całkowicie zamknięci na własnej połowie. Podopieczni Luisa Enrique jednak w żaden sposób nie potrafili znaleźć sposobu na szczelną obronę. Dopiero w 33. minucie zdołali wykreować stu procentową okazję. Leo Messi zagrał piłkę nad obroną do Neymara, ten odegrał ją Turanowi, który miał czas i miejsce na oddanie strzału, lecz dużo szczęścia miał bramkarz Rulli, broniąc uderzenie tureckiego pomocnika Dumy Katalonii.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Barça wciąż miała problemy ze zdobyciem wyrównującej bramki. Na przeszkodzie ku temu stawał albo brak szczęścia, albo golkiper gospodarzy wyczyniał cuda między słupkami. Groźne strzały oddali Iniesta i Neymar, lecz Rulli nie dopuszczał do remisu.

W 73. minucie Leo Messi stanął przed najlepszą dotychczas okazją. Argentyńczyk miał piłkę na dziesiątym metrze, lecz przegrał pojedynek ze swoim rodakiem. Kolejne starcie oko w oko między Argentyńczykami doszło w 86. minucie. Dani Alves dośrodkował z prawej strony, a Rulli wybronił mocny strzał głową Messiego. Chwilę później bramkarz Realu powstrzymał uderzenie Iniesty. Do końca Barça ostatkiem sił starała się uratować punkt, lecz ostatecznie do domu wracają w ponurych nastrojach.

Real Sociedad – FC Barcelona 1:0

1:0 – 5″ Oyarzabal

Sociedad: Rulli – Mikel, Reyes, Elustondo (76 Zaldua), De la Bella – X. Prieto, Illarra, Granero, Zurutuza (80″ Pardo), Oyarzabal (88″ Héctor) – Vela

Barcelona: Bravo – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Sergi Roberto (73″ Rakitić) – Busquets, Arda (59″ Alba), Rafinha (46″ Iniesta) – Messi, Munir, Neymar

27/04/2024 / 14:00

05/05/2024 / 02:00

mainXX:/2016/04/klatwy-ciag-dalszy-real-sociedad-fc-barcelona-10/