4dn.10godz.42min.
11.36 X4.75 28.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Koszmar trwa. FC Barcelona – Valencia CF 1:2

Dzisiejszy mecz z Valencią miał być meczem na przełamanie się. Niestety. Piłkarska niemoc Barcelony wciąż trwa. Mistrzowie Hiszpanii przegrywają 1:2, a jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Leo Messi.

Zespół Barcelony od początku chciał pokazać, że ostatnie dni poszły w niepamięć. Gospodarze od razu rzucili się na rywali, chcąc szybko wyjść na prowadzenie. Udałoby się to już w 5. minucie, lecz próby Neymara z kilku metrów, a później Sergiego Roberto zostały zablokowane. Dwie minuty później Leo Messi stanął oko w oko z Diego Alvesem i ostatecznie to Brazylijczyk wyszedł z tego starcia zwycięsko. Do podobnego pojedynku doszło kilka minut później. Tym razem z Alvesem mierzył się Neymar i tak jak Messi nie zdobył gola.

Po dość intensywnym początku przyszedł czas na zwolnienie tempa, a i Valencia częściej dochodziła do głosu. W 16. minucie André Gomes miał doskonałą okazje do otworzenia wynik, lecz uderzył tuż obok słupka. Kilka minut później Barcelona mogła objąć prowadzenie. Rzut rożny wykonywał Neymar, a Luis Suárez z kilkudziesięciu centymetrów nie trafił w bramkę. Usprawiedliwieniem dla Urugwajczyka może być jednak kąt, który był niemal zerowy.

Jednak to nie gospodarze jako pierwsi objęli prowadzenie. W 26. minucie świetnie lewą stroną podłączył się Siqueira, który dość szczęśliwie nastrzelił interweniującego Rakiticia, co zmyliło Claudio Bravo i było 1:0 dla drużyny gości.

Podopieczni Luisa Enrique nie byliby sobą, gdyby nie rzucili się do odrabiania strat. Gonienie wyniku jednak nie za bardzo im wychodziło. W 39. minucie mecz mógł zacząć się od nowa. Najpierw Messi trafił w mur z rzutu wolnego, a sekundy później jego strzał głową wybronił fenomenalny Diego Alves.

W doliczonym czasie gry Valencia wbiła kolejną szpilę Barcelonie. Goście przeprowadzili świetną akcję, Dani Parejo znakomicie wyłożył piłkę Santi Minie, a ten po profesorsku podwyższył wynik.

Plan na drugą połowę Barcelona miała jeden – wyrównać i wyjść na prowadzenie. Przez dłuższy czas ta sztuka im się nie udawała. Gospodarze mieli problemy z przebiciem się przez szczelną obronę gości, a jeśli już mieli dogodną pozycję do strzały, znakomicie między słupkami spisywał się Diego Alves.

W 63. minucie Barça miała upragnioną bramkę. Leo Messi zagrał piłkę do Neymara. Ten jednak ją przepuścił i ostatecznie trafiła do Jordiego Alby. Hiszpan dośrodkował piłkę w pole karne, do futbolówki dopadł Messi i było już 2:1.

75. minuta mogła przynieść wyrównanie. Ivan Rakitić zajął pozycję środkowego napastnika, przyjął świetną piłkę z głębi pola, poradził sobie z pilnującymi go obrońcami, oddał strzał, lecz na posterunku był Alves i wciąż było 2:1 dla Valenci.

Barcelona wszystkie siły rzuciła do ataku. Nie przynosiło to jednak pozytywnego skutku. Zabrakło szczęścia w ofensywie. Tego jednak nie brakowało w obronie. Valencia w końcówce miała kilka okazji do pozbawienia gospodarzy wszelkich nadziei na punkty w tym spotkaniu. Mimo dramatycznej pogoni, Barça ostatecznie przegrała trzeci kolejny mecz ligowy i teraz nie może pozwolić sobie na kolejne potknięcie.

FC Barcelona – Valencia CF 1:2