10.12.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Girona FC
Do meczu pozostało:
6dn.16godz.50min.
11.57 X4.20 25.25 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Luis Enrique: Jestem optymistą

Luis Enrique: Jestem optymistą

Trener FC Barcelony, Luis Enrique, był bardzo szczęśliwy z postawy swoich zawodników w spotkaniu ze Sportingiem Gijón, którzy pokazali, że kryzys mają już za sobą. 

„W pierwszej połowie zabrakło nam szybkości. Byliśmy dobrze ustawieni, ale piłka nożna na najwyższym poziomie potrzebuje szybkości”, mówił Luis Enrique. „Mieliśmy kilka szans, aby podnieść swój poziom”, dodał.

„Druga połowa była inna, mieliśmy lepsze okazje i odwróciliśmy spotkanie. Dla nas jest czymś ważnym, aby zdobyć wiele bramek”, kontynuował trener.

„Trzymam się pozytywów. Zostało nam jedno spotkanie u siebie i dwa na wyjeździe. Na pewno będzie ciężko, ale postaramy się wykorzystać cały tydzień na przygotowania do starcia z Betisem”, mówił.

Poniżej pozostałe wypowiedzi szkoleniowca:

MSN: „Wszyscy byli blisko zdobycia kolejnych bramek, ale oni potrzebują całego zespołu, aby mieć wsparcie. Cały zespół na to zasługuje”.

Zmiana Sergi Roberto: „Sergi Roberto odczuł drobny dyskomfort i woleliśmy nie ryzykować. Powiedział nam, że potrzebuje zmiany”.

Zmęczenie sezonem: „Liczby mówią, że zespół jest w dobrej kondycji fizycznej. Spotkania są trudne i mam nadzieję, że ten długi tydzień pomoże nam, abyśmy mogli popracować nad niektórymi rzeczami”.

Neymar: Neymar ma wiele osobowości, jest najlepszym zawodnikiem. Daje nam dużą przewagę swoimi umiejętnościami technicznymi. Będę trzymać się z większością fanów, którzy wspierali go przez cały mecz. Wiemy, że zawsze się stara, ale zdarzają się spotkania, kiedy gra dobrze lub trochę gorzej”.

Zespół: „Jesteśmy zespołem, który gra dobrze, aby wygrywać. Jestem optymistą, bo widzę, jak ciężko trenują moi zawodnicy. Udało się im przeciwstawić ciężkiemu okresowi”.

Klasyfikacja w La Liga: „Jesteśmy na najlepszej pozycji pośród trzech zespołów, które biorą udział w wyścigu o tytuł, ale nie może popełnić żadnego błędu”.

Rywale: „Nie oglądam spotkań rozgrywanych przez naszych bezpośrednich rywali. Po prostu zakładam, że zdobędą trzy punkty i skupiam się na naszej grze”.

Zmiana Piqué: „Piqué odczuł pewien dyskomfort w biodrze. Postanowiłem, że zagra za niego Bartra, ponieważ to był mój jedyny dostępny środkowy obrońca”.

Spadek Sportingu: „Mam nadzieję, że Sporting zostanie w La Liga, bo na to zasługuje”.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2016/04/luis-enrique-jestem-optymista/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.