28.05.2023, g. 19:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Mallorca
Do meczu pozostało:
0dn.16godz.26min.
11.33 X5.00 27.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Luis Suárez pobił rekord Ronaldo

Luis Suárez pobił rekord Ronaldo

Luis Suárez w meczu z Deportivo pokazał swój strzelecki kunszt – zdobył cztery bramki, a do tego dorzucił jeszcze trzy asysty. Urugwajczyk w obecnym sezonie bije wszelkie rekordy. 

Obecnie Luis Suárez ma 49 bramek zdobytych w 48 spotkaniach obecnego sezonu. Po meczu z Deportivo, napastnik nie ukrywał swojej radości po zdobyciu 4 goli, ale bardziej cieszył go fakt, że pomógł drużynie: „Najważniejszą rzeczą jest to, że moje gole pomogły osiągnąć ważniejszy cel, jakim było zwycięstwo zważywszy fakt, że ostatnio mieliśmy serię porażek. Będziemy próbować z całych sił, aby wygrać wszystko do końca. Jestem pewien, że ta praca się opłaci”.

Suárez, dzięki 49 bramkom, pobił rekord należący do Ronaldo, który w jednym sezonie zdobył dla FC Barcelony 47 goli. Oczywiście nie brany jest tutaj pod uwagę Leo Messi, który jest z innej planety i osiągnął pięć lepszych wyników.

Drugi dublet Suáreza

Nie zdarza się często, aby napastnik zdobył cztery bramki w jednym meczu, ale w tym sezonie Luis Suárez dokonał tego już dwa razy! Pierwszy miał miejsce przeciwko Valencii w Copa del Rey (7-0), a drugi wczoraj z Deportivo (0-8).

Warto dodać, że w obecnym sezonie Urugwajczyk dołożył jeszcze sześć hat-tricków i sześć dubletów.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2016/04/luis-suarez-pobil-rekord-ronaldo/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.