Mascherano w kręgu zainteresowań Juventusu

Mascherano w kręgu zainteresowań Juventusu

Javier Mascherano jest niekwestionowanym liderem FC Barcelony i podstawowym wyborem Luisa Enrique. Trener zawsze w niego wierzy, a ten odwdzięcza się kluczową rolą w szatni i na boisku. 

Czas Javiera Mascherano w FC Barcelonie może powoli dobiegać końca. Argentyńczyk wzbudza ogromne zainteresowanie wielu klubów, a wśród nich jest Juventus Turyn. Włoski klub w ostatnim czasie rozmawiał z przedstawicielami zawodnika, aby ocenić możliwość transferu w lecie.

Sam piłkarz chciałby pozostać w Barçy, ale oferta złożona przez Mistrza Włoch jest bardzo atrakcyjna – dobre zarobki i długi kontrakt gwarantujący zakończenie kariery na wysokim poziomie piłkarskim.

Obecny kontrakt Javiera Mascherano w FC Barcelonie obowiązuje do 2018 roku i zawiera klauzulę o wartości 100 milionów euro. Argentyńczyk czuje się szczęśliwy na Camp Nou, ale czeka na gest ze strony klubu w sprawie renowacji umowy i podwyżki zarobków.

Juventus Turyn natomiast planuje rozbudowę i wzmocnienie swojej drużyny, aby kolejny sezon z rzędu walczyć o najwyższe cele w kraju i Europie. Jednak nie jest to jedyny klub zainteresowany Mascherano. Zawodnik budzi także zainteresowanie drużyn z Premier League, ale sam nie chce tam wracać z powodów osobistych. Innym kierunkiem są Chiny czy Turcja.

Jedno jest pewne – Luis Enrique nie będzie chciał pozbyć się swojego filaru zespołu, ponieważ uważa Mascherano za ważną część projektu zespołu na kolejne sezony.

Źródło: Sport.es

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB