15.06.2024, g. 01:30
WNBA
Minnesota Lynx blank vs Los Angeles Sparks
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.6min.
11.38 X0.00 22.75 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Niemoc Barcelony na Anoeta

Niemoc Barcelony na Anoeta

Stadion Realu Sociedad po raz kolejny okazał się dla FC Barcelony bardzo niegościnny. Był to szósty mecz bez zwycięstwa z rzędu.

Nikt nie może powiedzieć, że zawodnicy nie wiedzieli jak trudny jest to teren. Anoeta nigdy nie był przyjaznym stadionem dla Barcelony, a jeśli spojrzymy na rozegrane tutaj spotkania w ciągu ostatnich pięciu lat, to możemy się tylko wystraszyć. Sama świadomość trudności tego wyzwania i waga meczu mogły obiecać mecz w wykonaniu podopiecznych Luisa Enrique na najwyższym poziomie. Nic z tego. Barça ponownie wróciła na tarczy.

Porażki na Anoeta to już niemal stała część sezonu i od sześciu lat nie udaje się tutaj wygrać. Wszystko zaczęło się od sezonu 2010/11 po porażce 2-1. Rok później wcale nie było lepiej, bo udało się wywalczyć remis 2-2. Po odejściu Guardioli nic się nie zmieniło i w sezonie 2012/13 Barcelona poniosła porażkę 3-2. W kolejnym sezonie zespół Gerardo Martino przegrał już wyraźnie stosunkiem 3-1. Nie udało się w poprzednim sezonie nawet Lucho, który przegrał 1-0.

To nie jedyne dowody tego jak trudny jest teren w San Sebastián. Warto przytoczyć statystykę, która mówi, że ostatni raz kiedy Barcelona odrobiła straty na boisku Realu Sociedad był 86 lat temu!

Statystyka wszystkich meczów wyjazdowych z Realem prezentuje się nastęująco: 69 meczów rozegranych, 29 porażek, 23 remisy i tylko 17 zwycięstw. 101 goli straconych i 91 strzelonych. Każdy wiedział, jak trudne będzie to spotkanie.

Źródło: Sport.es

mainXX:/2016/04/niemoc-barcelony-na-anoeta/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.