Niemoc Barcelony na Anoeta

Niemoc Barcelony na Anoeta

Stadion Realu Sociedad po raz kolejny okazał się dla FC Barcelony bardzo niegościnny. Był to szósty mecz bez zwycięstwa z rzędu.

Nikt nie może powiedzieć, że zawodnicy nie wiedzieli jak trudny jest to teren. Anoeta nigdy nie był przyjaznym stadionem dla Barcelony, a jeśli spojrzymy na rozegrane tutaj spotkania w ciągu ostatnich pięciu lat, to możemy się tylko wystraszyć. Sama świadomość trudności tego wyzwania i waga meczu mogły obiecać mecz w wykonaniu podopiecznych Luisa Enrique na najwyższym poziomie. Nic z tego. Barça ponownie wróciła na tarczy.

Porażki na Anoeta to już niemal stała część sezonu i od sześciu lat nie udaje się tutaj wygrać. Wszystko zaczęło się od sezonu 2010/11 po porażce 2-1. Rok później wcale nie było lepiej, bo udało się wywalczyć remis 2-2. Po odejściu Guardioli nic się nie zmieniło i w sezonie 2012/13 Barcelona poniosła porażkę 3-2. W kolejnym sezonie zespół Gerardo Martino przegrał już wyraźnie stosunkiem 3-1. Nie udało się w poprzednim sezonie nawet Lucho, który przegrał 1-0.

To nie jedyne dowody tego jak trudny jest teren w San Sebastián. Warto przytoczyć statystykę, która mówi, że ostatni raz kiedy Barcelona odrobiła straty na boisku Realu Sociedad był 86 lat temu!

Statystyka wszystkich meczów wyjazdowych z Realem prezentuje się nastęująco: 69 meczów rozegranych, 29 porażek, 23 remisy i tylko 17 zwycięstw. 101 goli straconych i 91 strzelonych. Każdy wiedział, jak trudne będzie to spotkanie.

Źródło: Sport.es

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB