04.06.2023, g. 19:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
6dn.3godz.44min.
11.50 X3.00 21.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ricky Rubio: „Tęskniłem za atmosferą w Palau”

Ricky Rubio: „Tęskniłem za atmosferą w Palau”

Były gracz FC Barcelony Lassa – Ricky Rubio reprezentujący aktualnie barwy Minnesoty Timberwolves był świadkiem wczorajszego triumfu podopiecznych Xaviera Pascuala nad Lokomotivem Kubań w Palau Blaugrana.

Odniesione wczoraj zwycięstwo przybliżyło Barcelonę do Final Four Euroligi. W przeciągu ostatnich 5 sezonów Katalończycy meldowali się w najlepszej czwórce starego kontynentu aż czterokrotnie. Tylko w poprzedniej kampanii nie udało im się tego dokonać. Są teraz jednak na dobrej drodze, by powrócić do czołówki.

Z kolei w 2010 roku udało im się zwyciężyć te prestiżowe rozgrywki. W składzie Barcelony był wtedy znakomity Ricky Rubio. Tamtego sezonu otrzymał on nagrodę wschodzącej gwiazdy. Rok później opuścił Europę i kontynuował swoją karierę w NBA.

Teraz Ricky Rubio powrócił do Palau Blaugrana, lecz tylko w roli kibica.

„Naprawdę chciałem tu wrócić, śledzę uważnie sezon i chciałem ponownie poczuć atmosferę Palau oraz Euroligi. Kiedy tylko będę mógł, chciałbym tu wracać i oglądać więcej meczów takich jak ten”.

Pomimo tego, że rozgrywki NBA weszły dopiero w fazę Play-Off, to sezon dla drużyny Ricky”ego Rubio się zakończył. Jego Timberwolves zajęli odległe 13. miejsce w Konferencji Zachodniej.

Źródło: FCBarcelona.com

mainXX:/2016/04/ricky-rubio-tesknilem-za-atmosfera-w-palau/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.