10.12.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Girona FC
Do meczu pozostało:
6dn.16godz.25min.
11.57 X4.20 25.25 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wendell wciąż obiektem zainteresowań Barçy

Wendell wciąż obiektem zainteresowań Barçy

Od września ubiegłego roku media co jakiś czas podają informację o zainteresowaniu Wendellem ze strony Barçy. 

 

Kilkukrotnie przedstawiciele katalońskiego klubu pojawiali się na trybunach, by obserwować grę obrońcy. Po raz ostatni Robert Fernández oglądał jego występ na żywo w meczu Ligi Europejskiej na El Madrigal.

Katalończycy uważają go za idealnego konkurenta dla Jordiego Alby, ponieważ potrzebna jest jakaś alternatywa na tę pozycję. Adriano bowiem jest coraz bliższy odejścia, Jérémy Mathieu lepiej czuje się na środku obrony. Sergi Roberto wprawdzie dobrze radzi sobie w obronie, jednak nie jest to jego naturalna pozycja.

Dlatego wydaje się koniecznym, by pomyśleć o poszukaniu kogoś odpowiedniego na jego miejsce. I takim zawodnikiem wydaje się być Wendell. 22-latek dzięki swojej pewności i ofensywnemu duchowi wzbudza zainteresowanie licznych klubów europejskich.

Wendell przeszedł do Bayeru dwa sezony temu za 6 milionów euro, jednak teraz kwota sprzedaży byłaby znacznie wyższa. Już w ubiegłym roku PSG proponowało za niego 20 milionów euro, lecz wówczas niemiecki klub odmówił. Teraz ta kwota mogłaby wynieść nawet 30-40 milionów euro, jednak w takim przypadku Barça nie zamierza angażować się w ten transfer. Warto zauważyć, że młodym zawodnikiem jest również zainteresowany Real Madryt.

Barça jednak chętnie widziałaby Wendella w swoich szeregach, choć jeszcze nie podjęła żadnych konkretnych kroków w kierunku jego sprowadzenia. Podobno przedstawiciele zawodnika mają się udać do Ciutat Esportiva, by porozmawiać z katalońskim klubem i zaoferować go Robertowi Fernándezowi. Bowiem po dwóch powołaniach do brazylijskiej reprezentacji olimpijskiej szukają dla niego lepszego środowiska.

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2016/04/wendell-wciaz-obiektem-zainteresowan-barcy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.