Współpraca między Fundacjami FC Barcelony i Érica Abidala

Współpraca między Fundacjami FC Barcelony i Érica Abidala

Fundacja FC Barcelony i Fundacja Érica Abidala zawarła 5-letnią umowę współpracy, która będzie polegała na pomocy dzieciom chorym na nowotwory wszelkiego rodzaju. 

Podczas prezentacji współpracy udział wziął sam Éric Abidal. FC Barcelonę reprezentowali: Prezydent Josep Maria Bartomeu oraz Jordi Cardoner. Zaproszonych zostało także kilku pacjentów, którzy mogli zadawać pytania francuskiemu piłkarzowi.

„Kiedy zachorowałem w 2011 roku, już miałem pomysł utworzenia takiej fundacji. Mieliśmy czas na przygotowanie wszystkich pomysłów, które mogą pomóc rodzinom i dzieciom. To jest ciężka i trudna droga, ale wiemy, że możemy im pomóc”, mówił Abidal.

Abidal był wyraźnie poruszony możliwością podpisania takiej współpracy i kontynuacji walki z nowotworem wśród dzieci. Opowiadania o swojej chorobie i etapach kariery piłkarskiej w trakcie i po niej stały się inspiracją dla wielu.

„Wystarczy zobaczyć te dzieci, ich uśmiech daje mi radość. Mówią, że jestem przykładem do naśladowania, ale to właśnie dzieci są tego najlepszym przykładem. Oni nigdy się nie skarżą, mimo że to wszystko jest bardzo trudne dla nich”, kontynuował Francuz.

„Oni są silniejsi niż dorośli. Kiedy byłem chory, to dużo o nich myślałem i to dawało mi sporą siłę”, zakończył Éric Abidal.

Źródło: FCBarcelona.cat / Marca.com

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB