28.01.2023, g. 16:15
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Girona FC vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.57min.
15.50 X4.20 21.53 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

11. rocznica pierwszej bramki Messiego dla FC Barcelony

11. rocznica pierwszej bramki Messiego dla FC Barcelony

Dziś możemy świętować 11. rocznicę narodzin legendy, bowiem 1 maja 2005 roku Leo Messi zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach pierwszego zespołu FC Barcelony.

Od tego czasu nikt nie jest w stanie powstrzymać Argentyńczyka, który pobił niemal wszystkie rekordy strzeleckie i zdobył niezliczoną ilość nagród zespołowych i indywidualnych, w tym 5 tych najcenniejszych jakimi są Złote Piłki.

Wszystko zaczęło się w ligowym meczu z Albacete na Camp Nou w sezonie 2004/2005. W 87. minucie tego spotkania ówczesny trener Frank Rijkaard zdecydował się zdjąć z boiska Samuela Eto”o i wprowadzić na jego miejsce 17-letniego Argentyńczyka.

Wystarczyły trzy minuty, by Leo Messi potwierdził swój talent. Argentyńczyk dostał piłkę od swojego przyjaciela Ronaldinho i posłał do siatki rywala. Sędzia jednak uznał, że napastnik był na pozycji spalonej, co, jak później się okazało, nie było prawdą.

Messi jednak nie oszczędził bramkarz gości w tym meczu. Już w doliczonym czasie gry Argentyńczyk znów przeprowadził akcję z Ronaldinho, która tym razem zakończyła się sukcesem – Messi zdobył swoją pierwszą bramkę, którą na pewno zapamięta do końca życia.

Źródło: Spot.es

mainXX:/2016/05/11-rocznica-pierwszej-bramki-messiego-dla-fc-barcelony/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.