24.07.2022, g. 01:00
Mecz towarzyski
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
25dn.20godz.19min.
12.45 X3.25 22.85 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Abrines z nagrodą wschodzącej gwiazdy

Abrines z nagrodą wschodzącej gwiazdy

Álex Abrines otrzymał dziś miano wschodzącej gwiazdy za tegoroczne rozgrywki Euroligi. W całym sezonie zaliczył 40 trafień zza łuku, a średnia ilość rzuconych przez niego punktów na mecz wynosiła 9,3.

Od sezonu 2010/11 szkoleniowcy wszystkich zespołów występujących w Eurolidze zbierają się, by wybrać zawodnika, który otrzyma miano wschodzącej gwiazdy. Kandydat przed rozpoczęciem rozgrywek nie może mieć więcej niż 22 lata. W tym sezonie mimo przeszkody, jaką bez wątpienia była operacja wyrostka robaczkowego, zdobył ją zawodnik FC Barcelony Lassa – Álex Abrines. Z pewnością kibicom Barçy będzie kojarzyć się on z trójkami, jakimi popisywał się zarówno na domowym podwórku, jak i arenie międzynarodowej.

Mimo świetnej postawy Abrinesa przez okres całego sezonu większość meczów rozpoczynał na ławce. Rolę rezerwowego pełnił jednak doskonale. Można powiedzieć, że w tym co robił, był niezastąpiony. Potrafił samodzielnie odwrócić losy spotkania. Dobrym przykładem jest tu rywalizacja z Lokomotivem Kubań w ćwierćfinale Euroligi. W jednym ze spotkań Álex zaliczył 25 oczek, a jego skuteczność rzutów zza łuku wynosiła 60% (6/10). Jego popisy nie wystarczyły, by Katalończycy zdołali awansować do Final Four.

Abrines pojawi się 12 maja w Berlinie na finałach Euroligi, by odebrać przyznaną mu statuetkę.

Źródło: Euroleague.net

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.