ARA: Nike i FC Barcelona osiągnęli porozumienie

ARA: Nike i FC Barcelona osiągnęli porozumienie

Według dziennika ARA, FC Barcelona oraz Nike osiągnęli porozumienie, co do nowej umowy, która ma zapewnić Katalończykom większe zarobki. 

Mówi się, że umowa pomiędzy FC Barceloną i Nike ma opiewać na 100 milionów euro, w tym zmienne. Kwota ta będzie wyższa niż ta, jaką Adidas zaoferował Manchesterowi United (96 milionów euro). Może to sprawić, że Barça będzie najlepiej zarabiającym klubem na świecie.

Zainteresowanie Nike FC Barceloną wzrosło, kiedy doszło do odnowienia umowy angielskiego klubu. Amerykańska firma nie może sobie pozwolić na stratę kolejnej wielkiej drużyny, dlatego negocjacje przyspieszyły w ostatnich tygodniach.

Mówi się również, że Nike chce przejąć Chelsea od Adidasa. Daily Telegraph mówi o podwojeniu kwoty z 40 do 80 milionów euro. Angielski klub musiałby jednak zerwać obecną umowę, która jest ważna do 2023 roku, a amerykańska firma jest gotowa zapłacić karę.

Zbliżające się podpisanie mega-kontraktu z Nike usprawiedliwia nieco Bartomeu, który nadal nie znalazł sponsora na koszulkę FC Barcelony.

Źródło: Sport.es

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB