31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
11dn.10godz.46min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Busquets będzie wart ponad 200 milionów euro

Busquets będzie wart ponad 200 milionów euro

Sergio Busquets jest najlepszym defensywnym pomocnikiem na świecie, to logiczne. Uważa też tak Sergio Busquets, który liczy na zawodnika FC Barcelony na Mistrzostwach Europy we Francji. 

FC Barcelona i Josep Maria Orobitg, przedstawiciel Sergio Busquetsa, przez wiele miesięcy pracowali nad wymianą dokumentów dotyczących oferty klubu oraz kontroferty zawodnika. Podobnie ma być w przyszłym tygodniu. Pewne jest, że wola porozumienia jest po obu stronach. Pomocnik chce zostać, a Katalończycy nie chcą go sprzedać. Jest on nieodłącznym elementem układanki, jak Leo Messi. Na swojej pozycji nie ma sobie równych.

Obecny kontrakt Busquetsa, który został odnowiony w 2015 roku, oferuje mu zarobki na poziomie Iniesty oraz Piqué i obowiązuje do 2019 roku. Teraz może zostać przedłużony o rok albo dwa, ale najważniejsza jest kwestia klauzuli – ta ma zostać zwiększona ze 175 milionów euro do aż 200 lub nawet więcej! Wydaje się, że z tą kwestią nie będzie problemów, bo Sergio chce pozostać na Camp Nou do zakończenia kariery.

Klauzula jest obecnie bardzo ważna – na przykład ta Neymara w lipcu wzrośnie do 220 milionów euro. Wszystko po to, aby odstraszyć kluby z Premier League, Azji i Kataru.

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2016/05/busquets-bedzie-wart-ponad-200-milionow-euro/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.