3dn.7godz.36min.

CD Olímpic de Xàtiva – FC Barcelona B: Porażka w ostatnim meczu w sezonie (1:0)

Barça B poległa w ostatnim meczu w sezonie 2015/16. Zespół Gerarda Lópeza przegrał 0:1 na stadionie Olímpicu de Xàtiva.

Początek meczu był dość wyrównany. Żaden z zespołów nie był w stanie stworzyć sobie dobrej okazji przez pierwsze 30 minut. Dopiero na 10 minut przed końcem pierwszej połowy pojawiły się akcje. Najlepszą okazję dla Barcelony miał Mujica (35″), jednak to Olímpic de Xàtiva strzelił bramkę chwilę później (Berna, 37″). Jeszcze przed przerwą szansę na wyrównanie wyniku mieli Perea i Tarín, jednak zespół z okolic Walencji skutecznie bronił dostępu do bramki.

Po przerwie pojawiły się kolejne akcje. Jedną z najlepszych okazji dla Blaugrany miał Perea (51″), który rozegrał świetną akcję indywidualną. Zespół Gerarda Lópeza nie poprzestawał na ataku – w okolicach 60. minuty Xemi miał dwie dobre okazje na wyrównanie. Po nawale akcji ze strony Barçy B, mecz stał się spokojniejszy, co sprzyjało gospodarzom.

Olímpic potrzebował wygranej by mieć szansę na pozostanie w Segunda B, więc robił wszystko by nie dopuścić do remisu, co ostatecznie się opłaciło. Blaugrana nie była w stanie strzelić gola , a trzy punkty pozostały na La Murtra.

Olímpic de Xátiva 1:0 FC Barcelona B

Olímpic de Xátiva: Diego García, Gomis, Berna, Julio, Mendoza, Cifo (Samu López 81″), Vaquero (Arthur 79″), Sanjulián, Rubiato, Granell, Luismi (Javi Navarro 90″).

FC Barcelona B: Ortolá, Tarín, Moisés, Fali (Chamorro 78″), Costa (Godswill 84″), Borja López, Xemi, Kaptoum, Mujica, Perea, Cámara (Aleñá 67″).

1-0 Berna 37″

Źródło: FCBarcelona.es

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2016/05/cd-olimpic-de-xativa-fc-barcelona-b-porazka-w-ostatnim-meczu-w-sezonie-10/