31.05.2024, g. 02:00
Copa Libertadores
River Plate vs Deportivo Táchira FC
Do meczu pozostało:
0dn.2godz.5min.
11.11 X11.00 217.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Neymar: Jestem człowiekiem Barçy!

Neymar: Jestem człowiekiem Barçy!

Wczoraj na Camp Nou byliśmy świadkami prawdziwego spektaklu stworzonego z okazji zakończenia sezonu.

Całe wydarzenie zostało zorganizowane na cześć pierwszej drużyny piłki nożnej, lecz uczestniczyli w nim także przedstawiciele piłki ręcznej i hokeju na rolkach, kobiecej drużyny piłki nożnej oraz drużyn młodzieżowych, którzy także zakończyli rok z sukcesami.

Jedną z najważniejszych części uroczystości były wypowiedzi piłkarzy. Jednym z tych, którzy otrzymali największy aplauz był Neymar – strzelec drugiej bramki na Vicente Calderón. „Zaszczytem jest dzielenie  trofeów z tym zespołem i fanami. Jestem bardzo szczęśliwy. Jestem człowiekiem Barçy!”, powiedział Brazylijczyk.

Nie mogło również zabraknąć wypowiedzi kapitana pierwszej drużyny – Andrésa Iniesty. „To zaszczyt grać dla tego zespołu. Wygraliśmy dużo, ale chcemy wygrać jeszcze więcej i tworzyć historię”, powiedział pomocnik. Javier Mascherano natomiast dodał, że ma nadzieję, że „przyszły sezon będzie równie dobry jak ten. Było trudno, ale udało nam się dojść do końca.”

Dani Alves natomiast odniósł się do swojego numeru, który w minionym sezonie nosił na koszulce. „Wiedziałem, że ta cyfra oznacza poświęcenie i że będę bronić tych barw tak, jak powinny one być bronione”, powiedział.

Luis Enrique starał się natomiast usprawiedliwić zawodników, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystości z różnych powodów, a następnie skomentował miniony sezon. „Za nami długi sezon, który był trudny i wymagający. Lecz zakończyliśmy go w wielkim stylu” przyznał.

Źródło: FCBarcelona.com

mainXX:/2016/05/neymar-jestem-czlowiekiem-barcy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.