21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
4dn.0godz.2min.
11.73 X3.80 24.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Real chce zapłacić Granadzie?

Real chce zapłacić Granadzie?

W tym tygodniu pojawiła się spekulacja na temat tego, czy Granada otrzyma zewnętrzną pomoc za wygranie spotkania z FC Barceloną. 

Taki zabieg jest zwany powszechnie, jako „premia strony trzeciej”, ale jest całkowicie zabroniony. W każdym razie, nie ważne czy Real Madryt czy ktokolwiek inny będzie chciał zapłacić Granadzie, to nie wystarczy, aby na Barçę, która za Mistrzostwo Hiszpanii otrzyma… 18 milionów euro!

Jest to łączna kwota, jaka jest zapisana w umowach piłkarzy w przypadku, kiedy wygrywają oni La Liga. Każdy z zawodników ma przypisaną do siebie określoną premię. W związku z tym, FC Barcelona z góry wie, ile potrzebuje pieniędzy na dodatek finansowy.

Oczywiście kwoty otrzymane przez piłkarzy różnią się od siebie. Messi i Neymar mogą liczyć na premię w wysokości pomiędzy 750 tysięcy euro a nawet jednego miliona. Zawodnicy tacy, jak Gerard Piqué, Andrés Iniesta, Luis Suárez i Dani Alves na około 650 tysięcy euro. Inni „zaledwie” 300 tysięcy euro.

Jeżeli wrócimy do tematu motywacji finansowej, aby pokonać Grandę w sobotę, nie ma porównania! Jeśli mówimy o aspekcie sportowym – FC Barcelona walczy o Mistrzostwo Hiszpanii, a oni o honor. Nie znajdzie się nikt taki, który pod względem ekonomicznym przebije wielkość premii Barçy. Trochę matematyki – każda cenna minuta w tym starciu będzie kosztowała klub 200 tysięcy euro, jeśli uda się wygrać trofeum.

Jednak nie tylko La Liga stoi otworem przed piłkarzami FC Barcelony. Jest też szansa na dublet z Copa del Rey w komplecie. Tutaj na premie przeznaczono z kasy klubu 7 milionów euro.

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2016/05/real-chce-zaplacic-granadzie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.