Tebas: Estelady są symbolem niszczenia Hiszpanii

Tebas: Estelady są symbolem niszczenia Hiszpanii

Prezydent LFP, Javier Tebas, wypowiedział się na temat zakazu wnoszenia flag Katalonii na finał Copa del Rey pomiędzy FC Barceloną a Sevillą. 

„Szanuję i rozumiem decyzję podjętą przez rząd w Madrycie. Mówimy o Copa del Rey, które jest również Pucharem Hiszpanii, a estelady są symbolem niszczenia Hiszpanii. Te zakazy mają sens skoro są to hiszpańskie rozgrywki. Istnieje konieczność, aby zachować porządek publiczny. W tym przypadku symbole wspierające niszczenie Hiszpanii nie są dozwolone”, powiedział Tebas.

Prezydent LFP wypowiedział się także na temat postawy FC Barcelony w tej sprawie, która odwołała się od decyzji rządu w Madrycie: „Barcelona to drużyna z Katalonii, która zawsze działała w tej kwestii. To odwieczna debata, niemal filozoficzna, na temat czym jest wolność słowa, a czym nie. Barça tak myśli i ja to szanuję. Rząd i ja wierzymy, że te symbole na finale Copa del Rey nie mieszczą się w granicy wolności słowa. Barcelona ma swoje własne decyzje i rozumiem, że bronią swoich ludzi”.

Na zakończenie poruszył on wygwizdanie hymnu Hiszpanii: „Przez ostatni czas coraz więcej kibiców FC Barcelony, czy lubią czy nie, przestrzega hymnu Hiszpanii. Katalończycy są wykształceni i pełni szacunku, to tolerancyjne społeczeństwo”.

Źródło: Sport.es

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB