21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.19godz.42min.
11.80 X3.80 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tebas: Estelady są symbolem niszczenia Hiszpanii

Tebas: Estelady są symbolem niszczenia Hiszpanii

Prezydent LFP, Javier Tebas, wypowiedział się na temat zakazu wnoszenia flag Katalonii na finał Copa del Rey pomiędzy FC Barceloną a Sevillą. 

„Szanuję i rozumiem decyzję podjętą przez rząd w Madrycie. Mówimy o Copa del Rey, które jest również Pucharem Hiszpanii, a estelady są symbolem niszczenia Hiszpanii. Te zakazy mają sens skoro są to hiszpańskie rozgrywki. Istnieje konieczność, aby zachować porządek publiczny. W tym przypadku symbole wspierające niszczenie Hiszpanii nie są dozwolone”, powiedział Tebas.

Prezydent LFP wypowiedział się także na temat postawy FC Barcelony w tej sprawie, która odwołała się od decyzji rządu w Madrycie: „Barcelona to drużyna z Katalonii, która zawsze działała w tej kwestii. To odwieczna debata, niemal filozoficzna, na temat czym jest wolność słowa, a czym nie. Barça tak myśli i ja to szanuję. Rząd i ja wierzymy, że te symbole na finale Copa del Rey nie mieszczą się w granicy wolności słowa. Barcelona ma swoje własne decyzje i rozumiem, że bronią swoich ludzi”.

Na zakończenie poruszył on wygwizdanie hymnu Hiszpanii: „Przez ostatni czas coraz więcej kibiców FC Barcelony, czy lubią czy nie, przestrzega hymnu Hiszpanii. Katalończycy są wykształceni i pełni szacunku, to tolerancyjne społeczeństwo”.

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2016/05/tebas-estelady-sa-symbolem-niszczenia-hiszpanii/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.