Tomáš Satoranský najbardziej efektownym graczem Ligi Endesa.

Tomáš Satoranský najbardziej efektownym graczem Ligi Endesa.

Tomáš Satoranský otrzymał nagrodę najbardziej efektownego gracza sezonu 2015/16 w Lidze Endesa. 

Co roku jeden z zawodników występujących w Lidze Endesa otrzymuje nagrodę najbardziej efektownego gracza sezonu. Jest ona przyznawana osobie, która regularnie wykonywała popisowe akcje w trakcie ligowych potyczek. W poprzedniej kampanii owym wyróżnieniem oznaczony został Latavious Williams – były już zawodnik Bilbao Basket.

Głosowanie przebiegało w następujący sposób. Po każdej kolejce na stronie Kiaenzona.com można było przypisywać zawodnikom punkty za spektakularność wykonanych przez nich akcji. Dla najlepszego zagrania przyznawanych było siedem punktów, drugiemu z kolei sześć itd. W ten oto sposób zawodnik FC Barcelony Lassa – Tomáš Satoranský uzbierał 58 punktów i został zwycięzcą tej rywalizacji. Za jego plecami uplasował się Facundo Campazzo (UCAM Murcia), zaś miejsce na najniższym stopniu podium zajął Brandon Paul (FIATC Joventut).

Akcją, która uzyskała największą liczbę przyznanych oczek był piękny wsad tyłem do kosza w spotkaniu z ICL Manresą. Kliknij tutaj, aby zobaczyć wszystkie tegoroczne popisy Czecha.

Źródło: acb.com

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB