01.06.2024, g. 01:30
MLS
New York City FC vs San Jose Earthquakes
Do meczu pozostało:
1dn.0godz.14min.
11.62 X4.20 25.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zapowiedź meczu: FC Barcelona – Fuenlabrada

Zapowiedź meczu: FC Barcelona – Fuenlabrada

Dzisiejszego wieczoru FC Barcelona podejmie w Palau Blaugrana ekipę Fuenlabrady w ramach pierwszej rundy Play-Off Ligi Endesa.

Po zajęciu przez podopiecznych trenera Pascuala pierwszego miejsca w tabeli na koniec fazy zasadniczej, przyszła pora na rozpoczęcie rywalizacji w Play-Off. Pierwszym przeciwnikiem Katalończyków w rywalizacji do dwóch zwycięstw będzie Fuenlabrada. Jest to najniżej notowana ekipa, która uzyskała awans do kolejnej części sezonu. Pomimo tego, Blaugrana nie może zlekceważyć rywala. Wprawdzie ostatnia potyczka obu drużyn zakończyła się porażką dla zawodników José Ramóna Cuspinery, lecz była to klęska różnicą zaledwie dwóch oczek (84:82).

Poprzednie starcia obu ekip wyraźnie wskazują Barçę jako faworyta. Na 28 meczów zaledwie dwa zakończyły się zwycięstwem Fuenlabrady. Ostatni raz triumfowali w marcu 2011 roku. We większości przypadków goście dzisiejszego spotkania potrafili jednak nawiązać walkę z Katalończykami, lecz na ich nieszczęście kończyło się to niepowodzeniem. Dodatkową rzeczą, która przemawia za Dumą Katalonii, jest fakt, iż ostatni na etapie ćwierćfinałów odpadli oni w sezonie 2004/2005. Wtedy to ich pogromcą okazało się Estudiantes, które wygrało całą serię 3:1, by w kolejnej rundzie ulec Realowi Madryt również 3:1.

Od 9 kwietnia Katalończycy nie potrafią wygrać więcej niż dwóch spotkań pod rząd. W większości przypadków na przeszkodzie stawał wielki klub taki jak Real Madryt, Valencia czy Lokomotiv Kubań. Zdarzyło się jednak, że to wyżej wspomniane Estudiantes ostudziło zapały Barçy. Mecz z Iberostarem pokazał, że mimo tych wszystkich zdarzeń oni wciąż potrafią pokazać się ze swojej lepszej strony. Niepokoi jednak to, iż po raz kolejny Katalończycy zaliczyli słabą drugą kwartę. Jej wynik końcowy okazał się pozytywny, lecz była to najsłabsza część w ich wykonaniu.

Terminarz spotkań ćwierćfinałowych Ligi Endesa:

  • (1 mecz) 26.05.16 – FC Barcelona – Fuenlabrada
  • (2 mecz) 29.05.16 – Fuenlabrada – FC Barcelona
  • (3 mecz) 31.05.16 – FC Barcelona – Fuenlabrada

Źródło: Własne

mainXX:/2016/05/zapowiedz-meczu-fc-barcelona-fuenlabrada/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.