Barça przeznaczy około 70 milionów euro na transfery

Barça przeznaczy około 70 milionów euro na transfery

Josep Maria Bartomeu ogłosił dzisiaj, że budżet transferowy FC Barcelony na sezon 2016/17 wynosi 60 milionów euro.

Prezydent ujawnił również, że Barça zakończy sezon 2015/16 z przychodami w wysokości 670 milionów euro, czyli 38 milionami więcej niż wynosi budżet i 62 milionami więcej niż w ubiegłym roku.

Na ten moment FC Barcelona planuje zapłacić około 30 milionów euro za transfer Samuela Umtitiego oraz 3,5 miliona euro za Denisa Suáreza, co przekracza już połowę wspomnianej wyżej kwoty. FC Barcelona ma jednak także dodatkowe 8 milionów euro, które otrzymała ze sprzedaży Marca Bartry.

„Nasz budżet wynosi 60 milionów euro plus ewentualna kwota ze sprzedaży zawodników i nie zamierzamy go zmieniać nawet pomimo prognoz o zakończeniu roku z 38 milionowym zyskiem. Roztropność każe nam pilnować się naszego planu strategicznego i trzymać się tej kwoty”, powiedział Bartomeu.

„Jeśli zyski utrzymają się w przyszłym roku na podobnym poziomie, to przemyślimy sytuację. Teraz jednak będziemy trzymać się tego budżetu”, przyznał prezydent.

„Chcemy pozostać konkurencyjnymi, posiadając najlepszych piłkarzy, cieszyć się grą w piłkę i naszymi gwiazdami tj. Messi, Neymar, Iniesta czy Mascherano”, dodał Bartomeu.

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB