12.20 X3.80 22.90 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

10 kluczowych momentów Barçy w sezonie 2015/16

Spoglądamy wstecz i opisujemy kluczowe wydarzenia w sezonie, w którym Barça zdobyła dublet.

Sierpień

Bardzo ważne jest rozpocząć od zwycięstwa. Luis Enrique odniósł to zwycięstwo w meczu o Superpuchar Europy po emocjonującym meczu i wygranej 5:4 z Sevillą w Tibilisi, Pedro zdobył zwycięską bramkę pięć minut przed końcem.

Wrzesień

Pierwszy mecz w Lidze Mistrzów w sezonie i pierwsza bramka Luisa Suáreza: Urugwajczyk ostatecznie skończył sezon jako najlepszy strzelec La Liga z 40 bramkami i 59 trafieniami we wszystkich 53 meczach.

Październik

Przegrana 2:1 w wyjazdowym spotkaniu z Sevillą 3 października, tydzień po kontuzji kolana Leo Mesiego, która wykluczyła go na miesiąc. Barça zareagowała właściwie – rozpoczęcie serii nieprzegranych 39 spotkań, który zakończył się sześć miesięcy później.

Listopad

Andrés Iniesta poprowadził do imponującego zwycięstwa nad Realem Madryt – 4:0. To zwycięstwo dało drużynie Luisa Enrique cztery punkty przewagi nad Atlético i sześć punktów nad Królewskimi.

Grudzień

Ostatni miesiąc 2015 roku przyniósł trochę spokoju. Liga i Liga Mistrzów miały krótką przerwę w której Barça udała się do Japonii, aby zdobyć trzecie Klubowe Mistrzostwo Świata. Dwie bramki Suáreza i jedna Leo Messiego zapewniły wygraną nad River Plate i potwierdziły numer jeden Barçy na świecie.

Styczeń

Nowy rok przyniósł kolejny test dla drużyny Luisa Enrique. W 22. kolejce La Liga Atlético Madryt przyjechało na Camp Nou ze stratą trzech punktów do Katalończyków. Zespół Simeone wyszedł szybko na prowadzenie po bramce Koke, jednak Messi i Suárez zapewnili zwycięstwo Barçy, która zwiększyła swoją przewagę do sześciu punktów.

Luty

Aż do momentu w którym Sevilla Unaia Emerego przyjechała w lutym na Camp Nou, Barça miała 33 mecze z rzędu bez porażki, ostatnia miejsce miała właśnie w meczu z Andaluzyjczykami na Sánchez Pizjuán w październiku. Vitolo dał prowadzenie Sevilli w pierwszej połowie, ale to podopieczni Luisa Enrique ostatecznie zwyciężyli po bramkach Messiego i Piqué, przedłużając tym samym serię do 34 spotkań.

Marzec

Na początku marca Barça cieszyła się ośmiopunktowym prowadzeniem. W 28. kolejce wybrali się w kiepskiej formie do Eibar. Mimo przeciwności udało się wygrać 4:0 i zmierzać dalej po tytuł ligowy.

Kwiecień

Kwiecień okazał się najstraszniejszym miesiącem dla podopiecznych Luisa Enrique, ponieważ Barça odpadła z Ligi Mistrzów, a także zrównała się punktami z Atlético Madryt i miała tylko jeden punkt przewagi nad Realem, po serii czterech porażek w pięciu meczach. Mimo to zespół wiedział, że jeśli wygra pozostałe spotkania to zdobędzie mistrzostwo. Wysokie zwycięstwo nad Deportivo rozpoczęło serie spotkań, w których Barça zapewniła sobie mistrzostwo.

Maj

Z tytułem w kieszeni Barça czekała na finał na Vicente Calderón, gdzie miała się zmierzyć z Sevillą w finale Pucharu Króla. Zespół Unaia Emerego postawił twarde warunki gry, jednak Barça po bramkach Alby i Neymara w dogrywce zdobyła swój drugi tytuł w sezonie i zakończyła rozgrywki.