31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
8dn.21godz.1min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

André Gomes: Nie mogę mieć obsesji na punkcie Złotej Piłki

André Gomes: Nie mogę mieć obsesji na punkcie Złotej Piłki

André Gomes, który został dziś oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik FC Barcelony, wziął udział w swojej pierwszej konferencji prasowej dla katalońskiego klubu.

„Dziękuję wszystkim, a przede wszystkim klubowi za zaufanie. To zaszczyt nosić tę koszulkę. Jestem bardzo dumny, że udało się spełnić marzenie moje i mojej rodziny”, powiedział na początek André Gomes.

„Cieszę się, że jestem w Barcelonie. To wspaniałe miasto. Wierzę, że razem uda nam się wiele wywalczyć. Mam nadzieję, że zdobędę wiele tytułów i będę cieszyć się grą w tym klubie przez wiele lat”, przyznał Portugalczyk.

„Miałem wybór i myślę, że wybrałem najlepszą opcję. Nie sądzę, żebym podjął złą decyzję”, stwierdził.

„W klubie jest wielu zawodników, grających w środku pola. Wszyscy są bardzo dobrzy. Ale ja jestem tutaj, żeby się od nich uczyć. Mam dopiero 22 lata i czas, by stać się najlepszym zawodnikiem. Dobrze jest mieć wielu zawodników, którzy są punktem odniesienia”, przyznał zawodnik.

„Chcę dać z siebie maksimum i grać tak, jak chce trener. Będę chciał dostosować się do filozofii klubu i pokazać swoją jakość. Jednak trener jest tym, który decyduje, na której pozycji będę grał”, powiedział piłkarz.

„Na razie jestem spokojny. To mój pierwszy dzień w klubie i chcę się nim cieszyć. Teraz nie myślę o klauzulach”, dodał.

„Dlaczego wybrałem FC Barcelonę, a nie Real Madryt? Każdy klub ma swoją własną filozofię i myślę, że bliższa jest mi filozofia FC Barcelony”, powiedział André Gomes.

„Rozmawiałem z Luisem Enrique przez telefon. Powiedział mi, że jest bardzo zadowolony i już nie może doczekać się współpracy ze mną”, przyznał piłkarz.

„El Tridente? Jestem szczęśliwy, że będę mógł grać z nimi i postaram się im pomóc na tyle, ile będę w stanie”, powiedział Portugalczyk.

„Moje cele są bardzo proste. Chcę zdobywać tytuły, wygrywając wszystkie możliwe rozgrywki i być ich częścią”, stwierdził zawodnik.

„Cristiano i Messi to dwaj wielcy zawodnicy. Możliwość gry u nich boku to dla mnie zaszczyt. Teraz jednak najważniejszy jest Messi i Barcelona. Chce się cieszyć grą tutaj”, powiedział Portugalczyk.

„Postaram się zaadaptować tak szybko, jak będzie to możliwe. Gra tutaj, u boku tak wielkich zawodników, jest prosta”, stwierdził André Gomes.

„Moja rodzina jest podstawą wszystkiego, co robię. Bez nich prawdopodobnie nigdy by mnie tu nie było. Jestem dumny, że mogę być tutaj”, powiedział Portugalczyk.

„Messi i Iniesta są dla mnie punktami odniesienia. Nie było więc trudno podjąć decyzję”, przyznał.

„Nie rozmawialiśmy jeszcze o numerze na koszulce. Na bosku jednak gra zawodnik, nie numer”, powiedział André Gomes.

„Złota Piłka? Na razie o niej nie myślę. Zobaczymy, co zdarzy się w przyszłości. Nie mogę jednak mieć obsesji na punkcie Złotej Piłki. Są ważniejsze rzeczy niż ona, na przykład zwycięstwa dla swojej reprezentacji. Zresztą istnieje wielu wspaniałych zawodników, którzy nigdy nie zdobyli tego trofeum. Wszyscy kochają oglądać grę Iniesty, a jednak on nigdy nie zdobył Złotej Piłki”, przyznał Portugalczyk.

Źródło: MundoDeportivo.com / WeLoBa.catKursy na mecze FC Barcelony

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2016/07/andre-gomes-nie-moge-miec-obsesji-na-punkcie-zlotej-pilki/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.