29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun blank vs blank Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
0dn.4godz.56min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Suárez: Nie jestem kandydatem do Złotej Piłki

Suárez: Nie jestem kandydatem do Złotej Piłki

Luis Suárez pojawił się na dzisiejszej konferencji prasowej, gdzie wypowiedział się m.in. na temat Leo Messiego.

Nadchodzący sezon: „Jestem bardzo zadowolony z tego, co udało nam się osiągnąć na poziomie grupowym. W nadchodzącym sezonie, tak jak w każdym, naszym celem jest zdobycie wszystkich tytułów.”

Relacje z Leo Messim i jego przyszłość: „Oczywiście rozmawiałem z Leo Messim, jak z przyjacielem. On teraz chce zacząć wszystko od nowa. Dobrze wiemy, jak trudny dla niego był ten turniej. Jednak on ma osobowość, która pozwoli mu iść do przodu. Teraz musimy wspierać Messiego.”

Reprezentacja bez Leo Messiego: „Trudno jest mi wyobrazić sobie reprezentację bez Leo Messiego. On kocha Argentynę i mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. W przeszłości chcieli, by zagrał dla reprezentacji Hiszpanii, ale on wybrał Argentynę. Jego miłość do Argentyny jest niepodważalna. Wierzę, że jeszcze przemyśli tę decyzję i zdecyduje się wrócić.”

Rekordowe wyniki z zeszłego sezonu: „To nie nałoży na mnie większej presji. Sam byłem zaskoczony swoimi wynikami. Wiem, że to trudne, ale jestem w najlepszej drużynie na świecie, a tu wszystko jest możliwe.”

Odnowienie kontraktu z Mascherano: „Wszyscy na świecie znają jego osobowość i wiedzą, ile dla nas znaczy. Ludzie w klubie, którzy zajmują się tymi sprawami, powinni z nim porozmawiać.”

André Gomes: „Nie chcę mówić tego, żeby go zbytnio komplementować, ale to jeden z piłkarzy Valencii, który zwracał na siebie największą uwagę ze względu na swoje warunki fizyczne, umiejętność uderzania z obu nóg. Jesteśmy szczęśliwi, że mamy takiego zawodnika u siebie.”

Przedłużenie kontraktu: „Jeszcze mam ważny kontrakt. Wiem, że mamy rozmawiać na ten temat, ale jeszcze nie zrobiliśmy tego. Wiem, że klub doceni moje zasługi, ale teraz są ważniejsze rzeczy.”

Kandydat do Złotej Piłki: „Nie, ja nim nie jestem.”

Dani Alves: „Dużo tracimy jego odejściem. Ze względu na jego umiejętności sportowe, relacje z Leo Messim… Szatnia traci zawodnika z charakterem. Bez wątpienia będzie nam go brakować.”

Przewaga Cristiano nad Messim w walce o Złotą Piłkę: „Nie wiem, czy ma przewagę. Zdobył Ligę Mistrzów i Mistrzostwo Europy, ale dla mnie nie ma tu nad czym dyskutować. Leo jest najlepszym zawodnikiem na świecie, zdecydowanie. Nie udało mu się zdobyć tytułu z reprezentacją, ale z Barçą wygrał niemal wszystko, co sprawia, że zasłużył na Złotą Piłkę.”

Źródło: AS.com

mainXX:/2016/07/suarez-nie-jestem-kandydatem-do-zlotej-pilki/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.