18.07.2024, g. 19:00
TCL - LoL
Dark Passage blank vs Besiktas
Do meczu pozostało:
2dn.6godz.54min.
12.70 X0.00 21.39 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Suárez: Nie ma nic lepszego od zdobycia bramki w meczu z Realem

Suárez: Nie ma nic lepszego od zdobycia bramki w meczu z Realem

Luis Suárez w wywiadzie z El País wypowiedział się m.in. na temat przyjaźni z Leo Messim czy nadchodzących rozgrywek ligowych.

Czy liczysz swoje bramki?

Powiedziano mi, że bramka zdobyta na Pizjuán była 350. w mojej karierze. Nie liczę ich, ale jeśli zapytasz mnie: „Czy pamiętasz którąś z nich?”, odpowiem ci, że tak. Pamiętam je. Każdy gol jest wyjątkowy. Najbardziej lubię te bramki, gdy piłka leci wysoko i kopnę ją mocno. To jest jak wyładowanie.

Czy karny w meczu z Celtą był Twoją najśmieszniejszą lub najdziwniejszą zdobytą bramką?

Widziałem jak Leo i Neymar ćwiczą tę akcję na treningu i rozmawiali o tym. Kiedy przyszło spotkanie widziałem, że Neymar jest po drugiej stronie Messiego. Zazwyczaj nie zbieram piłek przy rzucie karnym, ale kiedy Messi uderzył, podbiegłem, a piłka znalazła się tuż przede mną. A kiedy mam piłkę przy nodze, muszę strzelić. Mam to we krwi. I to zrobiłem. Później Neymar żartował, że ukradłem mu bramkę. Długo śmieliśmy się z tej sytuacji.

Czy dużo śmiejecie się w tym zespole?

Tak, dużo. I to jest coś, co powinno być doceniane. Zresztą nie tylko to, ale też to, o czym mówił Piqué, że tu nikt nie jest o nikogo zazdrosny.

Dlatego, że wszyscy wiecie, że Messi jest najlepszy?

Tak, z tego powodu i także dlatego, że tutaj każdy zna swoją rolę. Ja mam swoją, Neymar swoją, Andrés swoją… Moglibyśmy być najlepszymi zawodnikami w innych drużynach, ale tutaj Leo jest najlepszy i dobrze to wiemy. Tak jest piłka. Trzeba to zaakceptować i zrozumieć swoją rolę.

Dobrze dogadujecie się z Messim także poza boiskiem.

Dobre kontakty poza boiskiem są plusem, bo gdyby tak nie było, to może trudniej byłoby nam z nim pracować. Na przykład moja rodzina zawsze mnie wspiera, bo jeśli nie jesteś szczęśliwy poza boiskiem, nie będziesz czerpać radości z gry. Dobre relacje z najlepszym zawodnikiem na świecie także pomagają ci w poprawie własnej gry.

Czy rozmawiacie o futbolu?

Bardzo często. Rozmawiamy o piłce, zawodnikach, ligach… Jak normalni przyjaciele, którzy gadają o wszystkim, kiedy się spotkają. Także o piłce, bo to kochamy.

Jak oceniasz nadchodzące rozgrywki ligowe?

To będą bardzo skomplikowane rozgrywki. Real już pokazał, jakim jest zespołem. Atlético także będzie chciało walczyć, bo jest jednym z kandydatów. Jest jeszcze Sevilla… Każde spotkanie będzie trudne.

Czy jest coś lepszego od zdobycia bramki w meczu z Realem?

Dla zawodnika Barçy? Nie, nie ma. Ale muszę przyznać, że nic nie mnie męczy bardziej od pojedynków z Atlético. Oni zawsze są tacy denerwujący. Tam jest chociażby Godin, który jest prawdziwym utrapieniem, bo cały czas jest przy mnie.

Czy w dalszym ciągu pijesz dużo wody?

Tak, zacząłem to robić, kiedy przeniosłem się do Groningen i dalej to robię. Moi koledzy z drużyny się śmieją, bo często chodzę do łazienki na pokładzie samolotu i to doprowadza ich do szału. Lekarz powiedział mi, że to nie jest normalne, ale to dobrze na mnie działa.

 

Źródło: ElPais.com

mainXX:/2016/08/suarez-nie-ma-nic-lepszego-od-zdobycia-bramki-w-meczu-z-realem/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.