4dn.13godz.18min.

Barça B liderem Segunda B

Barça B zdobyła 9 z 9 oczek, komplet punktów, który pozwala im prowadzić w klasyfikacji grupy II w trzeciej lidze hiszpańskiej. Obiecujący początek sezonu, który powinien doprowadzić drużynę do walki o awans. Bramka Xemiego w doliczonym czasie po wrzutce z rzutu rożnego i strzale głową zadecydowała o wyniku w tym trudnym meczu przeciwko Villarrealowi B.

Mecz zaczął się źle dla Villarrealu. Nie minęła minuta, gdy jeden z ich zawodników, Carlos López, opuścił plac gry z kontuzją, zmuszając trenera Paco Lópeza do wpuszczenia na boisko Gonzáleza. Jednak ekipa Żółtej Łodzi Podwodnej nie załamała się. Wręcz przeciwnie, pierwszy gol, strzelony głową wpadł do siatki już po pierwszym rzucie rożnym. Po stracie gola Barça B musiała przejąć inicjatywę. Villarreal był bliżej 2:0 niż ekipa Blaugrany wyniku 1:1. Jednakże, ta drużyna Gerarda Lópeza pokazuje charakter. Po paradzie Suáreza, Barça zareagowała i Alfaro, miał pierwszą okazję a zaraz potem Perdomo oddał drugi strzał i umieścił piłkę w siatce.

Chwilę przed końcem pierwszej połowy, były zawodnik Barçy, Cantalapiedra, miał okazję by strzelić gola na 1:2, lecz następna skuteczna interwencja Suáreza temu zapobiegła. Sam Cantalapiedra, zażądał rzutu karnego na początku drugiej połowy po upadku w polu karnym Azulgrany. Dziesięć minut później, Carlos Martínez miał doskonałą okazję na strzelenie gola dla gości, ale kopnął piłkę za bramkę i od tego momentu Barça B odmieniła mecz. W końcu strzelili gola na 2:1, po faulu Perei, Fali dośrodkował na długi słupek, a gola strzelił Cardona. Siedem minut później, Carlos Martínez doprowadził do remisu.

Przez dyskomfort Cardony, trener był zobowiązany zrobić trzecią i ostatnią zmianę. Na boisko wszedł Rafa Mujica, tak jak to miało miejsce z Sasanedasem i Xemim. Pomimo różnych okazji, ten ostatni został bohaterem, strzelając gola po dobrze wykonanym rzucie rożnym przez Alfaro: 3:2 i euforia na Mini Estadi.

FC Barcelona B – FC Villarreal B 3:2

0:1 Pau Torres 4’
1:1 Perdomo 32’
2:1 Cardona 56’
2:2 Martínez 66’
3:2 Xemi 91’

FC Barcelona B: Suárez – Nili, Tarín, Martínez, Paléncia – Aleña, Fali (57″ Sarsanedas), Kaptoum (45″ Xemi) – Alfaro, Marc (86″ Mujica), Perea

FC Villarreal B: Cantero – Felipe, Peris, Mauro, Pau – Larrea, Chuca, Raba (74″ Morlanes), Carlos López (3″ Mario) – Carlos Martínez, Aitor (58″ Lazo)

Źródło: Mundo Deportivo