1dn.7godz.34min.

Barça demoluje na start. FC Barcelona – Celtic Glasgow 7:0

Ależ to był mecz w wykonaniu Barcelony! Gospodarze zgotowali kibicom znakomite show i rozgromili Celtic Glasgow aż 7:0. Gole strzelali Leo Messi (3), Luis Suárez (2) oraz Neymar i Andrés Iniesta.

Gospodarze rozpoczęli mecz z wysokiego C. Już w 3. minucie kibice świętowali pierwszą bramkę Barcelony w tej edycji Ligi Mistrzów. Podopieczni Luisa Enrique krótko rozegrali rzut rożny. Neymar świetnie wypatrzył w polu karnym Leo Messiego, który strzałem z dość ostrego kąta wcisnął piłkę do siatki.

Kolejne minuty upływały pod całkowite dyktando Blaugrany. Leo Messi i spółka na niewiele pozwalali swoim rywalom ze Szkocji. Celtic rzadko gościł pod bramką ter Stegena. Ich gra sprowadzała się jedynie do kontr, które jednak były skutecznie powstrzymywane. W 24. minucie jednak defensorzy w bordowo – granatowych koszulkach się zdrzemnęli. Na dobrą pozycję wyszedł Dembele, który został sfaulowany przez wychodzącego ter Stegena. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości dyktując rzut karny dla gości. Niemiecki bramkarz Barcelony naprawił swój błąd i w bezpośrednim pojedynku z napastnikiem Celticu okazał się górą.

Na tę sytuację mistrzowie Hiszpanii odpowiedzieli najboleśniej jak się da. Kolejny raz swój geniusz pokazali Messi i Neymar. Obaj przeprowadzili znakomitą, dwójkową akcję, którą zakończył Argentyńczyk.

Druga połowa rozpoczęła się jak poprzedniczka – od szybkiej bramki. Leo Messi był faulowany w bliskiej odległości od pola karnego Celtiku. Rzut wolny na cudownego gola zamienił Neymar.

W 59. minucie piłkę na lewej stronie miał Neymar. Brazylijczyk minął jednego z rywali i dośrodkował do wbiegającego w pole karne Iniesty, który przepięknym strzałem z powietrza podwyższył wynik na 4:0.

Rywal nawet dobrze nie wznowił gry, a już musiał powtórzyć tę czynność. Gospodarze szybko odzyskali piłkę i z szybkim atakiem ruszyli na bramkę. Luis Suárez odegrał do Leo Messiego, który wślizgiem skompletował hat – tricka.

Z Celtiku nie było już, co zbierać, a Barcelona grała dalej swoje. Na kwadrans przed końcem kolejny raz geniuszem popisał się Neymar. Świerzo upieczony mistrz olimpijski zagrał kapitalną piłkę nad obroną do Luisa Suáreza. Urugwajczyk przyjął futbolówkę na klatkę i wolejem zdobył swoją pierwszą bramkę. Urugwajczyk dorzucił kolejne trafienie w 88. minucie. Andrés Iniesta zagrał do Leo Messiego, a ten wyłożył piłkę El Pistolero jak na tacy, a ten ustalił ostateczny wynik tego spotkania.

FC Barcelona – Celtic Glasgow 7:0

1:0 – 3″ Messi

2:0 – 27″ Messi

3:0 – 50″ Neymar

4:0 – 59″ Iniesta

5:0 – 60″ Messi

6:0 – 75″ Suárez

7:0 – 88″ Suárez

Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Jordi Alba; Busquets, Rakitić, Gomes; Messi, L. Suárez, Neymar.

Celtic: De Vries; Gamboa, Lustig, Touré, Sviatchenko; Tierney, Roberts; Brown, Bitton, Sinclair; Dembele.