18.07.2024, g. 19:00
TCL - LoL
Dark Passage blank vs Besiktas
Do meczu pozostało:
2dn.7godz.53min.
12.70 X0.00 21.39 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jak „dojrzały” Umtiti odpowiedział na ofertę z Barcelony

Jak „dojrzały” Umtiti odpowiedział na ofertę z Barcelony

Dyrektor sportowy FC Barcelony, Robert Fernández, rozmawiał z katalońską prasą na temat przejścia defensora do klubu. Chodzi o 23-letniego Samuela Umtitiego, obrońcy francuskiego pochodzenia, który przeszedł z Olympique Lyon do FC Barcelony.

Barcelona śledziła Umtitiego, jeden z sześciu letnich transferów od dłuższego czasu. To jego charakter doprowadził go do przyjazdu na Camp Nou. Fernández wyjaśnił, że był to jeden z powodów, dla którego Barça naciskała na niego.

Powiedział: „Klub posiadał informacje o nim od pewnego czasu, od kiedy grał w młodzieżowym zespole. Postęp każdego gracza był inny, jedni rozwijali się szybciej lub lepiej, a inni wolniej lub gorzej. Umtiti rozwijał się szybko i pojawił się w pierwszym składzie w Lyonie. Wiedzieliśmy, że może być dobrym piłkarzem”.

Roberto kontynuował: „Dużo podróżowałem do Lyonu i innych miast we Francji, aby oglądać go na żywo. Zaliczył wszystkie testy. Znaleźliśmy młodego gracza, dojrzałego z dobrą osobowością. To właśnie pokazał nam odkąd przybył do Barcelony. Posiadał dojrzałość, która nie jest bardzo powszechna. W reprezentacji Francji zostawił w tyle Adila Ramiego i w ważnych meczach grał od niego częściej. To nie jest łatwe, jeśli się gra na konkretnej pozycji. Umtiti był zachwycony przejściem do Barcelony. Jego sposób mówienia, jego sposób opisywania czym jest Barcelona. Wiedział, że jest w Barçy, ponieważ oglądał hiszpańską piłkę, bardzo go to zainteresowało”.

„Jeśli opuszczę Lyon, to przejdę tylko do Barcelony” – to były jego słowa.

Źródło: Sport.es

mainXX:/2016/09/jak-dojrzaly-umtiti-odpowiedzial-na-oferte-z-barcelony/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.