3dn.2godz.4min.

Klucze do zwycięstwa w Mönchengladbach

FC Barcelona pokonała wczoraj Borussię Mönchengladbach w drugim meczu grupowym Ligi Mistrzów 2:1. Na zwycięstwo złożyło się jednak kilka czynników przedstawionych poniżej.

Cierpliwość

Pomimo straty bramki w pierwszej połowie, Barça nie traciła głowy i parła do przodu szukając dogodnego dla siebie momentu. Niedługo po wejściu na boisko, Arda Turan zdobył wyrównującą bramkę, a niespełna dziewięć minut później gola strzelił Piqué. Później wynik mógł stać się wyższy, ale zespół i tak wiele dał by zdobyć te trzy punkty.

Obrona

Poza golem Thorgana Hazarda w 34. minucie, obrona Barçy prezentowała się solidnie. Niemiecki zespół, który zaczął od wysokiego pressingu, z czasem coraz bardziej cofał się do obrony i szukał swojej szansy w akcjach z kontrataku. Formacja obronna Barcelony pewnie reagowała, a Ter Stegen, który powrócił na Borussia Park, nie musiał wiele interweniować.

Korzystne zmiany

Przy stracie jednej bramki, Luis Enrique musiał podjąć w drugiej połowie ważne decyzje, które miały wpłynąć na końcowy wynik spotkania. Asturyjczyk wprowadził na boisko Rafinhę za Paco Alcácera oraz Ardę Turana za Rakiticia, a obaj zawodnicy okazali się być kluczowi przy golu wyrównującym.

Strategia

Z Borussią Mönchengladbach zamkniętą na własnej połowie oraz z niekorzystnym wynikiem, dla Barcelony najważniejsze było szukanie alternatywnej drogi do zwycięstwa. Pierwszą z nich była akcja wynikająca z porozumienia między Neymarem i Ardą, następnie przyszedł gol Piqué, który przytomnie zachował się w momencie gdy bramkarz gospodarzy wybronił strzał Suáreza.

Kibice

Pomimo, że mecz rozgrywany był wiele kilometrów od Barcelony, na stadionie pojawiło się wielu culés. FC Barcelona wspierana była przez kibiców z różnych krajów, między innymi przez bardzo liczną reprezentację Peña Polska, co zagrzewało ją do walki i pomogło w zwycięstwie.

Źródło: FCBarcelona.es

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2016/09/klucze-do-zwyciestwa-w-monchengladbach/