FC Barcelona vs Real Sociedad
2dn.15godz.55min.
11.70 X3.60 24.75 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Kolejne show Barçy. CD Leganés – FC Barcelona 1:5

Dzisiejszy mecz został rozegrany o dość nietypowej porze. To jednak nie sprawiło Barcelonie kłopotu i z drobnymi problemami pokonała Leganés 5:1.

Kolejny beniaminek na rozkładzie Barcelony wziął przykład z Deportivo Alavés. Drużyna Leganés od początku odważnie zaatakowało Barcelonę. Gospodarze bez żadnych kompleksów podchodzili wysoko, utrudniając bardziej utytułowanym rywalom rozgrywanie piłki. Wysoki pressing drużyny z przedmieść Madrytu nie był jedynym zmartwieniem mistrza Hiszpanii. Rywal potrafił zagrać składną akcję, zagrażając bramce ter Stegena. Podopieczni Luisa Enrique rzadko odwiedzali pole karne przeciwnika.

Mimo kłopotów na początku spotkania, Barcelona kiedyś musiała przełamać rywala. Najpierw Leo Messi został zablokowany, a chwilę później Argentyńczyk strzelił gola po szybkiej kontrze i asyście Luisa Suáreza.

Stracony gol nieco podciął skrzydła Leganés i Barça zaczynała odzyskiwać kontrolę nad spotkaniem. Kwadrans po bramce Messiego, przyjezdni cieszyli się z kolejnego trafienia. Błąd na własnej połowie popełnili gospodarze, tracąc piłkę, którą przejął Argentyńczyk. Messi minął kilku obrońców i wyłożył futbolówką Luisowi Suárezowi, który nie mógł nie trafić do pustej bramki.

Goście przed zejściem do szatni powiększyli swój wynik. Tym razem trafienie dołożył kolejny z tercetu MSN. Luis Suárez miał już przed sobą bramkarza, ale zdecydował się na dołożenie asysty i zagrał do Neymara, który podobnie jak Urugwajczyk przy drugiej bramce miał tylko dobić piłkę do pustej bramki.

W 55. minucie gry, Neymar został sfaulowany w polu karnym. Arbiter bez chwili zawahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykonał Leo Messi, strzelając swoją drugą bramkę w tym meczu.

W 64. minucie sporo miejsca na prawej stronie miał Rafinha. Młody pomocnik zdecydował się na zejście do środka i świetnym, precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza.

Na dziesięć minut przed końcem, Leganés miało rzut wolny. Stały fragment gry na gola zamienił cudownym uderzeniem Gabriel, pozbawiając ter Stegena szans na czyste konto.

CD Leganés – FC Barcelona 1:5

0:1 – 15″ Messi

0:2 – 31″ Suárez

0:3 – 44″ Neymar

0:4 – 55″ Messi (k)

0:5 – 64″ Rafinha

1:5 – 80″ Gabriel

Leganés: Serantes; V. Díaz, Bustinza, Insua, Medjani, Diego Rico; Sastre, Unai, Gabriel; Machís, Koné

Barcelona: Ter Stegen; Mascherano, Piqué, Umtiti; Rakitic, Iniesta, Rafinha, J.Alba; Messi, Suárez, Neymar.