31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
11dn.11godz.4min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ortolà, teraz z Alavés, wychwala Barcelonę

Ortolà, teraz z Alavés, wychwala Barcelonę

Obecny rezerwowy bramkarz baskijskiej drużyny chwali swój były klub przed sobotnim meczem.

Adrián Ortolà powraca do Barcelony. Człowiek, który był podstawowym bramkarzem Barçy B przez ostatnie trzy sezony. Będzie na ławce rezerwowych Alavés na Camp Nou w tą sobotnią noc, kiedy jego nowy klub wraca do najwyższej klasy rozgrywek po 10-letniej przerwie i podejmuje FC Barcelonę w trzecim tygodniu La Liga.

„Sobotni mecz będzie dla mnie szczególny”, powiedział w wywiadzie dla fcbarcelona.com. „I chociaż przyjeżdżam jako gość, zapamiętam to na zawsze”.

23-letni Ortolà podpisał kontrakt z zespołem Victorii tego lata, mając za sobą trzy sezony w zespole Barçy B, podczas których wystąpił w 67 meczach.

Ortolà zmienił nie tylko drużynę. Zmienił także ligę, robiąc skok z Segunda División B – gdzie rezerwy Barçy grały w zeszłym sezonie po spadku z Segunda División sezon wcześniej – do pierwszej ligi.

„To wielki krok”, Ortolà przyznał. „Jestem szczęśliwy, będąc tutaj, to wielka okazja”.

Teraz będzie miał okazję zmierzyć się ze swoimi byłymi kolegami z drużyny takimi jak Denis Suárez, który grał dla Barçy B i odszedł na wypożyczenie na dwa ostatnie sezony przed powrotem do pierwszej drużyny.

„Myślę, że Denis podjął świetną decyzję”, Ortolà powiedział. „Opuściłem Barçę by zdobyć doświadczenie, dlatego mogę wrócić i pomóc drużynie”.

„Barça dokonała kilku świetnych wzmocnień w tym sezonie. Poprawa zespołu jest prawie niemożliwa dlatego, że mają już najlepszych piłkarzy. Na dodatek ściągnęli piłkarzy, którzy są młodzi i z doświadczeniem”.

W sobotę Ortolà będzie miał szansę sobaczyć ich z bliska.

Źródło: FCBarcelona.com

mainXX:/2016/09/ortola-teraz-z-alaves-wychwala-fc-barcelone/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.