3dn.16godz.16min.
11.33 X5.25 29.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Sergi Roberto i Ivan Rakitić strzelają dla swoich reprezentacji

Hiszpania zaczęła swoją kampanię mistrzostw świata od zwycięstwa 8:0 z Liechtensteinem. Trzech z czterech obrońców w pierwszym meczu Julena Lopeteguiego, to gracze Blaugrany: Sergi Roberto, Gerard Piqué i Jordi Alba. Wszyscy zagrali pełne 90 minut, tak samo jak Sergio Busquets. Nowy nabytek Paco Alcácer oglądał mecz z ławki.

Diego Costa strzelił gola na 1:0 zaledwie po 10 minutach na Estadio Reino de León, ale reszta goli padła w drugiej połowie. Sergi Roberto wbił piłkę do siatki w 55. minucie. Diego Costa dołożył drugiego gola, David Silva i Álvaro Morata po dwa gole i Vitolo jedna bramka.

Ta wygrana oznacza, że mistrzowie świata z 2010 roku prowadzą w grupie G, ale następny mecz 6 października zapowiada się trudniej. Reprezentacja Hiszpanii w Turynie zmierzy się z Włochami, którzy wygrali 3:1 z Izraelem.

Tymczasem w grupie A, Chorwacja wyszła na prowadzenie w meczu z Turcją (bez Ardy Turana) po rzucie karnym wykonanym przez Ivana Rakiticia w Zagrzebiu. W doliczonym czasie pierwszej połowy Çalhanoğlu strzelił gola dla gości i mecz skończył się remisem 1:1. Wszystkie mecze w tej grupie zakończyły się tym samym wynikiem, pozostawiając każdą drużynę z jednym punktem po pierwszej rundzie rozgrywek.

Hiszpania U-21

Denis Suárez zagrał całe 90 minut w meczu młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii przeciwko Szwecji, który zakończył się remisem 1:1 w Malmö. Zawodnicy Alberta Celadesa objęli cenne prowadzenie w 50. minucie po golu Gerarda Deulofeu, ale samobój Mikela Merino, cztery minuty przed końcem meczu, nieco skomplikował szanse Hiszpanii na kwalifikacje do mistrzostw Europy w Polsce w przyszłym roku.

Mecze reprezentacji zawodników Blaugrany

Więcej meczów eliminacyjnych MŚ z zawodnikami Barcelony możemy zobaczyć we wtorek. Samuel Umtiti i Lucas Digne znaleźli się w kadrze Francji, która zagra mecz z Białorusią o godz. 20:45, w tym samym czasie będziemy mogli oglądać Holandię Jaspera Cillessena, która zagra ze Szwecją.

W strefie Ameryki Południowej, Luis Suárez i Urugwaj zagrają przeciwko Paragwajowi o 1:00 w nocy z wtorku na środę. W tym samym czasie, Javier Mascherano zagra z przeciwko Wenezueli, a Brazylia Neymara rozegra mecz z Kolumbią o 2:45 czasu środkowoeuropejskiego.

Źródło: FCBarcelona.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2016/09/sergi-roberto-i-ivan-rakitic-strzelaja-dla-swoich-reprezentacji/