6dn.8godz.16min.

Barça B – Valencia Mestalla: Wciąż liderem! (3:1)

Barça B wciąż prezentuje się bardzo dobrze. Ostatnio podopieczni Gerarda Lópeza wygrali na stadionie Llagostera (0:2), miejscu gdzie nikt jeszcze nie wygrał. Tym razem, w środę, przyszedł czas na pokonanie ówczesnego wicelidera w 12. kolejce Segunda B.

FC Barcelona B pokonała u siebie 3:1 Valencię Mestalla, a zwycięstwo to nastąpiło po trzech świetnych akcjach Jesúsa Alfaro i golach Daniego Romery. Dzięki temu rezerwy Barcelony umacniają się na pozycji lidera i mają już 25 punktów.

Wyrównany początek

Mecz ten jednak nie był prosty od samego początku. Goście i gospodarze grali wyrównane spotkanie na naprawdę wysokim poziomie, które było emocjonujące i obfite w akcje z obu stron. Pierwszymi, którzy trafili do bramki, byli goście z Valencii (0:1 28″). Zawodnicy Gerarda Lópeza chcieli jednak w miarę szybko doprowadzić do remisu. I udało im się dzięki akcji Alfaro i strzałowi Daniego Romery (1:1 40″).

Alfaro i Romera po zwycięstwo

Ten gol dodał Barçy skrzydeł, dzięki którym niedługo po przerwie znów mogła się cieszyć z bramki. I po raz kolejny udział mieli Alfaro i Dani Romera (2:1 51″). W tym momencie Valencia musiała zacząć ryzykować, co wiązało się z pozostawieniem pustych przestrzeni. Mimo stworzenia sobie kilku akcji przez drużynę z Walencji, to Barcelona miała w tej fazie gry lepsze szanse na powiększenie prowadzenia. I tak właśnie, w 75. minucie spotkania, duet Alfaro-Romera przypieczętował wynik, dając Barcelonie B ostateczne zwycięstwo.

FC Barcelona B 3:1 Valencia Mestalla

FC Barcelona B: Suárez, Palencia, Moisés, Sarsanedas (Fali 64’), Tarín, Martínez, Carbonell (Gumbau 58’), Aleñá (Xemi 78’), Dani Romera, Marc Cardona, Alfaro.

Valencia Mestalla: Antonio, Nacho Vidal, Lato, Charlie, Javi Jiménez, Gregorio (Eugeni 67’), Aridai (Cifu 83’), Quim, Jordi Sánchez (Rafa Mir 73’), Carlos Soler, Nacho Gil.

0:1 Aridai 28″

1:1 Dani Romera 40″

2:1 Dani Romera 50″

3:1 Dani Romera 75″

Źródło: FCBarcelona.es