2dn.14godz.13min.

Udany odwet The Citizens. Manchester City – FC Barcelona 3:1

Podopieczni Luisa Enrique ulegli Manchesterowi City 3:1 w spotkaniu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jedynego gola dla gości zdobył Leo Messi.

Już od pierwszej minuty gospodarze pod wodzą Pepa Guardoli zarzucili wysoki pressing. Pomimo tego Blaugrana potrafiła swobodnie przedostać się na połowę gospodarzy. Nie dało to jednak owoców w postaci strzałów na bramkę rywala.

W 11″ minucie po rzekomym kontakcie z Umtitim w polu karnym przewrócił się Raheem Streling. Sędzia tego spotkania – Victori Kassai postanowił jednak ukarać Jamajczyka żółtą kartką za próbę wymuszenia jedenastki.

10 minut później byliśmy świadkami pierwszego uderzenia tego spotkania. Po nieudanej akcji Manchesteru City Katalończycy ruszyli z kontrą, którą po podaniu Neymara na bramkę zamienił Lionel Messi. To już siódmy gol Argentyńczyka w tej edycji Ligi Mistrzów.

Na niespełna 7 minut przed końcem pierwszej połowy fatalnym dograniem przed własnym polem karnym popisał się Roberto. Busquets nie zdołał sięgnąć piłki, która wpadła następnie pod nogi Serio Agüero. Ten dostrzegł wybiegającego z prawej strony Sterlinga, który wspaniałym podaniem obsłużył Ilkaya Gündoğana. Niemiec nie miał prawa spudłować w tej sytuacji.

Gospodarze nie mieli zamiaru poprzestać na jednej bramce i kontynuowali swoje ataki. W 41″ minucie piłka po strzale Fernandinho minęła bramkę Ter Stegena tuż obok lewego słupka. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Druga część gry rozpoczęła się fatalnie. W 51″ minucie po faulu sprokurowanym przez Sergio Busquetsa arbiter podyktował rzut wolny. Ten pięknym strzałem na gola zamienił Kevin De Bruyne. Ter Stegen zdołał jeszcze dotknąć piłki, lecz nie udało mu się jej sparować.

Zarówno jedni, jak i drudzy stwarzali sobie sytuacje bramkowe. Skuteczniejsi jak dotąd pomimo mniejszego posiadania piłki byli jednak gospodarze.

W 66″ minucie Barça miała dogodną sytuację na doprowadzenie do remisu. Świetnym dryblingiem po prawej stronie boiska uwolnił się Luis Suárez. Następnie El Pistolero obsłużył podaniem Andre Gomesa, ten jednak jedynie obił poprzeczkę bramki Willy”ego Caballero.

Kwadrans przed końcem gry wynik ustalił Ilkay Gündoğan, który po raz drugi tego wieczoru wpisał się na listę strzelców. Katalończycy mieli pretensje do sędziego, sugerując mu zagranie ręką Agüero, który dość przypadkowo asystował pomocnikowi The Citizens. Ten jednak nie zmienił swojej decyji i uznał strzeloną przez gospodarzy bramkę.

Przed końcowym gwizdkiem obie strony miały jeszcze kilka okazji, lecz żadnej z nich nie zamieniły na gola. Świętowanie awansu do 1/8 finału musi niestety zaczekać.

Kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów Barcelona rozegra 23 listopada na wyjeździe z Celtickiem Glasgow.

Manchester City – FC Barcelona 3:1

0:1 – 21″ Messi

1:1 – 39″ Gündoğan

2:1 – 51″ De Bruyne

3:1 – 74″ Gündoğan

Manchester City: Caballero; Kolarov, Stones, Otamendi, Zabaleta; Silva, Gündoğan, Fernandinho (60″ Fernando), De Bruyne (89″ Nolito), Sterling (71″ Navas); Agüero

FC Barcelona: Ter Stegen; Digne, Umtiti, Mascherano, Roberto; Gomes (77″ Rafinha), Busquets, Rakitić (61″ Arda); Messi, L. Suárez, Neymar

21/04/2024 / 21:00