18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.13godz.9min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Luis Enrique: Derby to nie jest zwykły mecz

Luis Enrique: Derby to nie jest zwykły mecz

FC Barcelona rozegra jutro o 20:45 na Camp Nou mecz w ramach 16. kolejki Primera División. W tym spotkaniu Blaugrana zmierzy się z Espanyolem Barcelona.

Piłkarze Luisa Enrique podchodzić będą do tego meczu po zeszłotygodniowym zwycięstwie z Osasuną, przez co trener Barçy, na dzisiejszej przedmeczowej konferencji prasowej, stwierdził: „obie drużyny znajdują się teraz w dobrym momencie”. Asturyjczyk dodał też: „derby to nie jest zwykły mecz, należy traktować go bardzo poważnie”.

Oto pozostałe wypowiedzi Luisa Enrique Martíneza z dzisiejszej konferencji:

„Derby to bardzo ważny mecz dla wszystkich kibiców, to nie jest zwykłe spotkanie”.

„Oba zespoły przeżywają ostatnio dobry moment. Espanyol gra solidnie, zależy mu na strzelaniu goli, co przekłada się na sytuacje. Musimy uważać na ich kontrataki. To nie będzie łatwy mecz, mamy nadzieję też, że widowisko będzie ciekawe”.

„Nie porównywaliśmy ich gry do tej z poprzednich lat. Teraz mają innych zawodników i trenera. Analizowaliśmy tylko mecze z tego sezonu”.

„Espanyol jest drużyną dobrze radzącą sobie w obronie, dobrze odnajdują się na własnej połowie i nie zostawiającą wielu wolnych przestrzeni. Dodatkowo potrafi przeprowadzić szybki kontratak gdyż ma szybkich i zwrotnych zawodników”.

„Przedłużenie kontraktu przez Suáreza? Takie informacje zawsze są ważne i wzmacniają klub i zawodników”.

„Jestem za tym, żeby wprowadzić ułatwienia dla sędziów. Futbol powinien się rozwijać w tę stronę i po pewnym czasie okaże się, na co należy zwracać większą uwagę. Jestem za wszystkim co może pomóc arbitrowi oceniać trudne sytuacje. Bo nie można zawsze o wszystko obwiniać sędziów”.

„Każde miasto ma swoje derby czy bardzo ważne mecze. Takie spotkania są czymś innym przez atmosferę dookoła, ale również przez to, co dzieje się na boisku. Te mecze są świetne, a zwłaszcza jak się je wygrywa”.

„Musimy pokazać się z jak najlepszej strony i wygrać, to jedyna szansa na zbliżenie się do lidera”.

Źródło: FCBarcelona.es

mainXX:/2016/12/luis-enrique-derby-to-nie-jest-zwykly-mecz/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.