31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
15dn.14godz.3min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Luis Enrique: Ważne jest, aby jutro zwyciężyć

Luis Enrique: Ważne jest, aby jutro zwyciężyć

Luis Enrique pojawił się dzisiaj na konferencji prasowej, by porozmawiać z mediami o jutrzejszym El Clásico.

„W tak wyjątkowym meczu, jak jutrzejszy, z naszymi odwiecznymi rywalami na Camp Nou bardzo ważne jest, aby utrzymać swoje emocje na wodzy. Nie chodzi tu tylko o mnie, ale też o moich graczy”, powiedział trener.

„Ważne jest, aby jutro zwyciężyć, ponieważ są oni są naszym bezpośrednim rywalem i mają podobne aspiracje do naszych. Rozgrywanie meczu u siebie jest tylko dodatkową motywacją”,  przyznał.

„Musimy zagrać bardzo dobrze, aby pokonać tak dobry zespół jak ten”, dodał Luis Enrique.

„Najważniejsza informacją jest powrót Iniesty. To ma dodatkowe znaczenie, ponieważ on jest naszym kapitanem. Jeśli istnieje jeden zawodnik, który może nam pomóc w odzyskaniu własnego stylu, to jest to własnie on”, powiedział Asturyjczyk.

„W takich meczach, jak jutrzejszy, klasyfikacja ma bardzo niewielki wpływ na to, co dzieje się na boisku”, przyznał trener.

„Niezależnie od końcowego wyniku, nie sądzę, że to spotkanie będzie mieć decydujące znaczenie dla losów ligi, bo mamy dopiero 14. kolejkę”, dodał.

„Oczekuję, że Real Madryt zagra tak, jak robił to do tej pory w tym sezonie. Będzie starał się przeprowadzać szybkie ataki, grać bardzo bezpośrednio i jak najskuteczniej pod bramką”, powiedział Luis Enrique.

„My natomiast będziemy starać się kontrolować piłkę i wygrać walkę o posiadanie piłki, by móc stworzyć sobie jak najwięcej okazji”, stwierdził trener.

„Widzę jak mój zespół gra i trenuje i to napawa mnie optymizmem. Staram się cieszyć tym każdego dnia”, dodał.

Źródło: FCBarcelona.com

mainXX:/2016/12/luis-enrique-wazne-jest-aby-jutro-zwyciezyc/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.