10.12.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Girona FC
Do meczu pozostało:
2dn.16godz.33min.
11.53 X5.00 25.25 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Transfer Arthur za Pjanicia?

Transfer Arthur za Pjanicia?

Barcelona jest zdecydowana na wymianę Arthura Melo za Miralema Pjanica. Zespół Bośniaka, Juventus Turyn odrzucił transfer gotówkowy i zapowiedział, że Pjanic może odejść do Barcelony tylko w ramach wymiany za utalentowanego Brazylijczyka Arthura. Władze Blaugrany usilnie starają się nakłonić swojego gracza do transferu, ten jednak nie chce opuszczać swojego wymarzonego klubu.

FC Barcelona uzgodniła warunki kontraktu z Miralem Pjanicem, a trener Juventusu Mauricio Sarii wyraził zgodę na jego odejście. Jedynym problemem w transakcji wydaje się być osoba Arthura. Zawodnik nie chce opuszczać Katalonii, czuje się tam dobrze i gra w klubie, który co roku liczy się w walce o Ligę Mistrzów. Brazylijczyk sprowadzony został do klubu w sezonie 2018/2019 i od tamtego czasu regularnie występuje w pierwszym składzie. Jednak zarzuca mu się brak istotnego wpływu na grę, w wielu spotkaniach jest niewidoczny i często korzysta z najprostszych rozwiązań.

Miralem Pjanic z kolei od lat gra we Włoszech. Był gwiazdą AS Romy, a od sezonu 2016/2017 gra w Juventusie. Jest wspaniałym reżyserem gry z niesamowitym przeglądem pola i mocnym strzałem z dystansu. Przez 3 sezony gry w drużynie Massimiliano Allegriego stanowił o sile Bianconerich, jednak z objęciem posady trenera przez Mauricio Sarriego jego rola zmniejszyła się. Nie potrafi znaleźć z trenerem odpowiedniego języka i nie gra na swojej ulubionej pozycji. Były trener Chelsea Londyn starał się dostosować go do roli jaką w jego drużynie spełniał Jorginho, jednak bezskutecznie i bez żalu pożegna się z Bośniakiem.

Barcelona usilnie stara się wymienić niespełna 24 -letniego Arthura na przekraczającego trzydziestkę Pjanica. Xavi i Iniesta od momentu odejścia z klubu nie zostali zastąpieni przez klasowych graczy i wydaje się, że Arthur również nie zastąpi żadnego z nich. Co innego Pjanic stylem gry przypominający Xaviego i od lat stanowiącego siłę drugiej linii każdej drużyny w której gra. Transfer ten z pozoru niekorzystny dla Barcelony może być strzałem w dziesiątkę, podobnym do sprowadzenia Arturo Vidala.

mainXX:/2020/06/transfer-arthur-za-pjanicia/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.