31.05.2024, g. 02:00
Copa Libertadores
River Plate vs Deportivo Táchira FC
Do meczu pozostało:
0dn.5godz.9min.
11.11 X11.00 217.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Debiuty Miño, Sergi Gómeza, Romeu i Adriano

Debiuty Miño, Sergi Gómeza, Romeu i Adriano

Zeszła sobota będzie niezapomnianym dniem dla Miño, Sergi Gómeza i Romeu, gdyż ci zawodnicy Barcelony B zaliczyli debiut w oficjalnym meczu FC Barcelony. W oficjalnym meczu zadebiutował też Adriano, zagrał przeciwko swojemu byłemu zespołowi – Sevilli.

Pomimo przegranej, dzień 14 sierpnia 2010 roku w pamięci wymienionej trójki zawodników Barçy B wielkimi literami. W związku z brakiem zawodników do pierwszego składu musieli uzupełnić luki. Ich występ można zaliczyć do udanego.

Rubén Miño, 21 lat

Spokojny na bramce. Popisał się dwiema świetnymi obronami, najpierw w pierwszej połowie zatrzymał Navasa, a w drugiej wybronił groźny strzał Renato. Przy trzech straconych bramkach nie miał nic do powiedzenia, nie mógł ich wybronić.

„Jestem smutny z powodu przegranej. To duże wyzwanie debiutować w takim meczu, ale podszedłem do tego spokojny i potraktowałem to po prostu jak kolejne spotkanie w Barçy B. Bramki, które zdobyli gracze Sevilli były fantastyczne. Luis Fabiano i Kanoute to naprawdę wspaniali zawodnicy, ale czuję, że mogłem zrobić więcej. Możemy jeszcze odrobić straty z wyniku 3-1.”

Sergi Gómez, 18 lat

Pewny. Mimo, że wciąż gra mało meczów nawet w zespole Barçy B, dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków. Razem z Milito tworzył środek defensywy. Rozsądnie grał piłką w defensywie.

„Pomimo wyniku jestem szczęśliwy. Debiut to sprawdzian, ale obecność tak doświadczonych graczy jak Milito czy Abidal naprawdę pomogła mi pozostać spokojnym i nabrać pewności siebie. Skończyć presezon z pierwszym zespołem i zadebiutować w oficjalnym meczu jest jak sen. Jestem szczęśliwy, że Guardiola obdarzył mnie tak dużym zaufaniem.”

Oriol Romeu, 18 lat

Dominujący. Mimo, że opuścił presezon z powodu wyjazdu na Mistrzostwa Europy U-19, Pep Guardiola zdecydował się powołać go na wczorajsze spotkanie. Romeu zagrał w pomocy, gdzie wygrał więcej piłek niż jakikolwiek inny zawodnik z wyjątkiem Daniego Alvesa.

„Jestem szczęśliwy, że mogłem zadebiutować w oficjalnym meczu Barcelony. Przegrana boli, zawsze lepiej zadebiutować w zwycięskim meczu. Uważam, że w drugiej połowie możnaby powiedzieć, że nie jesteśmy przygotowani kondycyjnie na 100%. Byłem bardzo zmęczony. Uważam, że powinniśmy popracować nad naszą wytrzymałością.”

Źródło: www.fcbarcelona.com

mainXX:/2010/08/debiuty-mino-sergi-gomeza-romeu-i-adriano/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.